Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo dab nitra.jpg
Foto: ilustračné, www.google.sk
12. decembra 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Dramaturgické úvody v Divadle Andreja Bagara v Nitre sú tu, konať sa budú pred inscenáciami

Dramaturgické úvody sa budú konať v Kaviarni DAB a vstup na ne bude zdarma. DAB v Nitre ich plánuje organizovať hlavne pri uvádzaní umelecky náročných diel.

December prinesie divákom Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre už dávnejšie avizované dramaturgické úvody. Tie majú divákom predstaviť okolnosti inscenácie a jej režijnú a dramaturgickú koncepciu a to pred predstavením. Prvý z dramatických úvodov sa uskutočnil už v stredu 11. decembra a ďalší je na rade v pondelok 16. decembra pred večerným predstavením Banalita lásky, so začiatkom o 18.00 hod.

Nepôjde o suchú akademickú prednášku, ale o krátke a pútavé rozprávanie o autorovi a tvorcoch a priebehu skúšok. Divákom ponúkneme zaujímavý pohľad do divadelnej tvorby, ktorý umožní hlbšie pochopenie inscenácie, a teda aj lepší divadelný zážitok. Uvedieme ich do celkového kontextu inscenácie, takže prísť do divadla o pol hodinu skôr sa im určite oplatí,“ vysvetlila lektorka dramaturgie DAB Slavka Civáňová.

Vstup na dramatické úvody je zdarma a konajú sa v Kaviarni DAB. DAB v Nitre má v pláne organizovať ich pred uvedením umelecky náročných diel. Ďalšie plánované dramatické úvody sú pripravené aj pred predstaveniami inscenácie Dom, ktorej premiéra je naplánovaná na 6. a 7. marca 2020.

Dramaturgické úvody pred náročnejšími inscenáciami ponúkajú mnohé európske divadlá, u nás napríklad opera a činohra Slovenského národného divadla. „Som rada, že takúto možnosť už budeme ponúknuť divákom aj v DAB v Nitre. O organizovaní dramaturgických úvodov budeme vždy vopred informovať na webovej stránke i na programových plagátoch DAB v Nitre“ dodala Slavka Civáňová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X