Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Nové autobusy v MHD
Zľava: Predseda predstavenstva Veolia Transport Nitra Vladimír Macášek a primátor Jozef Dvonè pri nových autobusoch. Devä nových autobusov zaène od pondelka premáva v nitrianskej mestskej hromadnej doprave. Nahradia devä starých Ikarusov, ktoré brázdili nitrianske cesty od roku 1974. Autobusy sú nízkopodlažné a umožnia bezproblémový nástup telesne postihnutým a matkám s koèíkmi. Ich kapacita je 154 osôb, z toho miest na sedenie je 45. Autobusy – „harmoniky“ sú dlhé 18,7 metrov. Nitra 6. februrár 2009. Foto: SITA/Mária Pietová
30. júla 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

DOPRAVA: Veolia Transport Nitra a SAD Nové Zámky zmenili mená

Dôvodom zmien je to, že skupinu Veolia Transport v strednej Európe prevzala nemecká spoločnosť Deutsche Bahn, ktorá je materskou spoločnosťou britskej autobusovej a vlakovej dopravnej spoločnosti Arriva

BRATISLAVA 30. júla – Autobusová spoločnosť Veolia Transport Nitra a.s. zmenila od júla obchodné meno na Arriva Nitra a.s. Servisná firma Veolia Transport Services s.r.o. so sídlom v Nitre sa zároveň premenovala na Arriva Transport Services s.r.o. Nové meno má aj Slovenská autobusová doprava (SAD) Nové Zámky, a.s., a to Arriva Nové Zámky, a.s. Vyplýva to z informácií v Obchodnom registri a na portáloch spoločností. Päť spoločností skupiny Veolia Transport v Českej republike tiež zmenilo obchodné meno na Arriva. Dôvodom zmien je to, že skupinu Veolia Transport v strednej Európe prevzala nemecká spoločnosť Deutsche Bahn, ktorá je materskou spoločnosťou britskej autobusovej a vlakovej dopravnej spoločnosti Arriva s centrálou v severoanglickom meste Sunderland.

Arriva Nitra prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Nitre, Topoľčanoch, Zlatých Moravciach a Vrábľoch, prímestskú autobusovú dopravu na 95 linkách a diaľkovú dopravu na ôsmich trasách. Dcérska firma Nitravel s.r.o. organizuje autobusové zájazdy. Arriva Transport Services opravuje najmä autobusy a nákladné automobily, opravárenské služby poskytuje hlavne pre Arriva Nitra, ktorá má okolo 320 autobusov. Arriva Nové Zámky prevádzkuje mestskú dopravu v Nových Zámkoch, Komárne, Leviciach, Šali, Šuranoch, Štúrove a Šahách, okolo 90 prímestských autobusových liniek, šesť diaľkových liniek a jednu medzinárodnú linku z Levíc do Brna.

Skupina Arriva zaujala vedúcu pozíciu ako najväčší medzinárodný prevádzkovateľ osobnej dopravy v strednej a východnej Európe. Súčasťou skupiny Arriva sa stala spoločnosť Veolia Transport Central Europe po jej akvizícii firmou Deutsche Bahn. Akvizícia podľa spoločnosti Arriva doplní a rozšíri jej činnosti v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku a sprístupní nové trhy v Chorvátsku, Srbsku a Slovinsku. Arriva zároveň môže rozšíriť portfólio podnikov a zmlúv v oblasti prepravy cestujúcich v celej Veľkej Británii i kontinentálnej Európe. Počet krajín, v ktorých Arriva pôsobí, sa zvýšil na pätnásť a počet zamestnancov presiahol 55 tisíc. Množstvo prepravených cestujúcich dosahuje ročne vyše 1,5 mld. osôb.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X