Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Primátor Jozef Dvonč otvorenie novej budovy
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o Primátor Jozef Dvonč prestriháva pásku a otvára nové priestory pre kultúrno spoločenské centrum na Zobory
29. novembra 2015 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Doplnené: Primátor otvoril kultúrne centrum, ktoré ešte nebolo skolaudované.

Od slávnostného otvorenia nového kultúrno-spoločenského centra, ktoré vzniklo v historickej budove bývalej zoborskej školy, ubehol už mesiac. V zrekonštruovanej budove sa však stále nekonalo žiadne podujatie a navyše ani nebola skolaudovaná.

Novému kultúrno-spoločenskému centru padla za obeť vyše 100-ročná secesná budova bývalej základnej školy na Svätourbanskej ulici. “Rekonštrukcia” stála 1,2 milióna eur a medzi niektorými obyvateľmi Zobora vyvolala vlnu nespokojnosti. Nepáčilo sa im totiž, že pri rekonštrukcii boli zničené historické prvky na budove. Viacerým obyvateľom zo Zobora sa tiež nepozdávalo, že prestavba sa mala údajne realizovať z predražených materiálov. Rekonštrukcia historickej budovy stála 1,2 milióna eur.

Zisťovali sme, či bola zrekonštruovaná budova už skolaudovaná. Hovorca mesta Andrej Jančovič pre NitraDen.sk uviedol: „Odbor investičnej výstavby a rozvoja po prebratí stavebných prác od zhotoviteľa spracúva podklady pre zahájenie kolaudačných konaní stavby Kultúrno-spoločenského centra Zobor.“ Primátor teda otvoril budovu, ktoré ešte dodnes nebola skolaudovaná.

Kultúrne centrum, ktoré podľa slov poslankyne za SMER-SD Renáty Kolenčíkovej na Zobore chýbalo, bolo slávnostne otvorené v pondelok 26. októbra. Odvtedy však už ubehol mesiac a v kultúrnom dome sa stále nekonalo žiadne podujatie. Pre NitraDen.sk to potvrdil hovorca mesta Andrej Jančovič.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X