Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
opatrovateľskej
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
28. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V dome opatrovateľskej služby odstránia haváriu rozvodu vody, mesto to bude stáť 50-tisíc eur

V Dome opatrovateľskej služby Janka Kráľa v Nitre odstránia haváriu rozvodu vody, vyplýva to zo zmluvy, ktorú zverejnilo mesto.

Opravu rozvodu vykoná firma V.I.Trade, s.r.o. na základe cenovej ponuky, ktorú radnici predložila 14. októbra 2016.

Podľa zmluvy sa má začať s opravou do troch dní od účinnosti  zmluvy a práce majú najdlhšie trvať do 30. novembra 2016.

Cena za odstránenie havárie rozvodu vody bola určená na 41.498,96 eur bez DPH. Po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 8.299,79 eur, sa celková cena za zhovenie diela vyšplhá na 49.798,75 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ informuje zverejnený dokument.

Podľa zmluvy môže firma prerušiť práce, ak by pokračovanie v prácach spôsobilo v ďalšom období škodu alebo by bola ohrozená bezpečnosť pri práci.

„Záručná doba je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela,“ píše sa v zmluve.

Ako uvádza cenová ponuka zhotoviteľa, v sume, ktorú mesto za opravu zaplatí, je zahrnutá uzatváracia armatúra prívodu, rohový ventil, vodomerové šroubenie, PEX hadice, potrubia, tepelnoizolačné trubice, vodivé prepojenie, betonáž stropov, demontáž a montáž jadra a taktiež demontáž a montáž vodovodného potrubia.

V cene je zahrnutá aj kanalizácia, ktorá si vyžiada demontáž a montáž, potrubie z rúr HTEM či poplatok za likvidáciu azbestocementových potrubí.

V rozpočte necelých 50-tisíc eur sa nezabudlo ani na súvisiace práce, ako ja drobný montážny materiál tesnenia, spotrebný materiál a taktiež revízie a tlakové skúšky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X