Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Seniori politicki vazni darcovia krvi pomoc cestovný listok zlava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages

Dôchodcovia, darcovia krvi a politickí väzni cestujú v Nitrianskom kraji len za 30 centov

Vďaka spolupráci spoločnosti Arriva a Nitrianskeho samosprávneho kraja, ako objednávateľa, môžu ponúkať služby širšiemu okruhu cestujúcich za výhodných podmienok.

Dôchodcovia, darcovia krvi a politickí väzni cestujú od 1. mája prímestskými autobusmi v Nitrianskom kraji len za 0,30 eura. Osobitné cestovné budú mať bez ohľadu na precestovanú vzdialenosť. Informuje o tom v tlačovej správe hovorca spoločnosti Arriva Andrej Tomašec. Výhoda osobitného cestovného sa bude okrem dôchodcov podľa neho vzťahovať aj na ocenených darcov krvi a politických väzňov bývalého režimu s trvalým pobytom na území kraja.

Dôchodcovia, ktorí ešte nedovŕšili vek 70 rokov, predložia pri kúpe cestovného lístka platný preukaz vydaný dopravcom, ktorý obsahuje fotografiu, meno a priezvisko cestujúceho. Dopravca vydá preukaz na základe rozhodnutia sociálnej poisťovne o starobnom dôchodku žiadateľa. Po dosiahnutí 70 rokov stačí predložiť občiansky preukaz. Ocenení darcovia krvi a bývalí politickí väzni môžu využívať osobitné cestovné pri platbe čipovou kartou dopravcu.

Pri jej vystavení svoj nárok na zľavu preukazujú potvrdením Slovenského Červeného kríža o udelení zlatej alebo diamantovej Jánskeho plakety alebo Kňazovického medaily a dokladom totožnosti s uvedením trvalého pobytu v Nitrianskom kraji. Politickí väzni pri žiadosti o čipovú kartu predložia preukaz vydaný Ústavom pamäti národa, Konfederáciou politických väzňov alebo Svetovým združením bývalých politických väzňov a tiež doklad totožnosti, ktorý potvrdzuje ich trvalý pobyt v Nitrianskom kraji.

V spoločnosti Arriva nám záleží na tom, aby sme poskytovali kvalitné služby verejnej dopravy naozaj pre každého. Preto vítame rozhodnutie objednávateľa, ktorým umožnil cestovanie za mimoriadne výhodnú cenu pre všetkých dôchodcov, ale aj pre ocenených darcov krvi a bývalých politických väzňov,“ skonštatoval Silvester Zemes, generálny riaditeľ spoločností Arriva Nitra a Nové Zámky.

Rozšírenie okruhu užívateľov osobitného cestovného je spolu s úpravou podmienok pre prepravu bicyklov súčasťou nového prepravného poriadku, ktorý zohľadňuje zmeny prijaté zastupiteľstvom Nitrianskeho samosprávneho kraja na návrh predsedu NSK Branislava Becíka.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X