Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zápis
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
12. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Do základných škôl zapísali o 123 prvákov viac ako vlani

Do prvých ročníkov základných škôl (ZŠ) v Nitre rodičia zapísali 853 detí, čo je o 123 detí viac ako vlani.

Počet prvákov má stúpajúcu tendenciu, v školskom roku 2015/2016 ich bolo zapísaných 730,“ vyjadril sa Andrej Jančovič z nitrianskej radnice. Z celkového počtu zapísaných detí má trvalé bydlisko v Nitre 692 a 161 v inej obci. Najviac detí, 128, zapísali rodičia na najväčšiu ZŠ v Nitre na Benkovej ulici, za ňou nasleduje ZŠ Fatranská so 114 zapísanými prvákmi. Najmenej žiakov pribudne na základné školy Novozámocká a Ščasného, kde rodičia zapísali po 12 detí. Zápisy do prvých ročníkov 14 základných škôl trvali od 4. do 8. apríla.

Zápisy detí do 25 mestských materských škôl (MŠ) v Nitre budú od 9. do 13. mája od 8.00 do 16.30 hod. v kongresovej sále na Mestskom úrade v Nitre. Každý deň bude zápis pre iné materské školy, rozpis možno nájsť na internetovej stránke mesta. Pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami mesto vytvorilo podmienky v troch škôlkach. V MŠ Nábrežie mládeže je trieda pre deti s mentálnym postihnutím, v MŠ Piaristická pre deti s poruchami zraku a v MŠ Štiavnická pre deti s poruchami sluchu. Zápisu budú predchádzať Dni otvorených dverí vo všetkých MŠ 3. a 4. mája od 14.30 do 16.30 hod.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X