Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Noc divadiel dab 14.jpg
DAB
16. novembra 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Do Noci divadiel sa zapojí aj DAB, takýto bude program

Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa aj tento rok zapojí do Noci divadiel. Ôsmy ročník tohto európskeho podujatia, ktoré v jednu noc otvorí brány divadiel na Slovensku a po celej Európe sa uskutoční v sobotu 18. novembra.

Divadlo Andreja Bagara aj tento rok pripravilo pre všetkých nadšencov a milovníkov divadla lákavý program, v rámci ktorého nazrieme opäť do divadelného zákulisia s inscenovanou prehliadkou Nepovolaným vstup zakázaný a zaspomíname si na výnimočného Jozefa Bednárika a jeho dlhoročné pôsobenie v nitrianskom divadle.

Noc divadiel – program v Divadla Andreja Bagara v Nitre

Fenomén Bednárik, 18.00 hod., horný foyer

Vernisáž výstavy venovanej nedožitým 70. narodeninám významného slovenského režiséra a herca Jozefa Bednárika. Výstavu pripravil Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s Divadlom Andreja Bagara v Nitre. Partnerom výstavy je spoločnosť Gesamtkunstwerk.

Autori: Michaela Mojžišová, Martin Timko

Grafické riešenie: Nora Nosterská

„Náš“ Bednárik, 19.00 hod., Veľká sála

Stretnutie priateľov a kolegov pri spoločnom slávnostnom stole, dobrom jedle a nezabudnuteľných spomienkach na Jozefa Bednárika pri príležitosti jeho nedožitých 70. narodenín.

Réžia: Peter Oravec

Nepovolaným vstup zakázaný, 21.30 hod., začiatok v dolnom foyer

Nočná inscenovaná prehliadka divadelného zákulisia, v rámci ktorej spoznáte nielen zákutia DAB v Nitre, ale aj jeho históriu, významné osobnosti a známe inscenácie. Účinkujú: Martin Šalacha, Tomáš Turek, Eva Pavlíková, Lenka Barilíková, Alena Pajtinková, Juraj Ďuriš a ďalší.

Réžia: Peter Oravec

Vstupné na podujatia „náš“ Bednárik a Nepovolaným vstup zakázaný je symbolické 1 euro. Vstupenky si treba zakúpiť vopred. Počet vstupeniek je limitovaný.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X