Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Film kino agrofilm festival
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
3. októbra 2022 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, UKF Diskusia()

Do Nitry sa po pandémii opäť vracia medzinárodný festival dokumentárnych filmov Agrofilm

Tradičným sprievodným podujatím bude interaktívne Diskusné fórum spojené s premietaním filmov.

Spolu 91 filmov z 24 krajín a štyroch kontinentov prihlásili filmári na medzinárodný festival dokumentárnych filmov Agrofilm 2022, ktorý bude od 3. do 8. októbra v Nitre. Po dvoch rokoch poznačených opatreniami v súvislosti s pandémiou covid-19 sa 38. ročník podujatia bude opäť konať prezenčnou formou.

Zachované však zostane aj online premietanie a celkovo odvysielajú 45 hodín filmovej produkcie. Do hlavnej súťaže postúpilo 34 filmov a medzinárodná porota udelila 14 cien.

Ocenenia odovzdajú 7. októbra v multikine Mlyny Cinemas v Nitre. Festival si kladie za cieľ priblížiť záujemcom rozmanitý svet poľnohospodárstva, neobyčajného vidieka, trvalo udržateľného využívania zdrojov, potravinárstva, ale aj vedy a výskumu.

UKF ako tradičný partner

Hlavným organizátorom festivalu je Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra (NPPC) v Lužiankach. Festivalové filmy budú premietať na dvanástich miestach po celom Slovensku.

Okrem NPPC v Lužiankach a v Bratislave to bude aj na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, Univerzite Komenského v Bratislave, Technickej univerzite vo Zvolene, Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, v Synagóge v Brezne, v Múzeu TANAPu v Tatranskej Lomnici, v Malom Berlíne v Trnave, kinosále Mlyny Cinemas v Nitre a najnovšie aj na základnej škole v Štiavnických Baniach.

UKF v Nitre je prostredníctvom Fakulty prírodných vied a informatiky už niekoľkoročným tradičným partnerom festivalu. Premietanie vybraných filmov sa na univerzite organizuje počas dvoch dní a to 4. a 5. októbra 2022.

Sprievodné podujatie

Ambasádorkou festivalu sa stala speváčka Zuzana Smatanová aj preto, že hospodárenie na pôde si zažila v detstve a má k nemu pozitívny vzťah,“ informoval tlačový hovorca festivalu Ján Škorňa.

Tradičným sprievodným podujatím bude interaktívne Diskusné fórum spojené s premietaním filmov. Téma s názvom Chlieb a ako nasýtiť svet vychádza aj z dlhoročného motta festivalu Všetkým ľuďom chlieb a mier.

O tom, že organizátori dávajú váhu všetkým formám estetiky, hovorí aj fakt, že po predchádzajúcich obmedzeniach sa opäť vracajú k vernisáži výstavy, tentoraz výtvarníka Milana Marciňu,“ doplnil Škorňa. Vernisáž bude 5. októbra v priestoroch NPPC v Lužiankach. Programy premietania filmov sú zverejnené na webovej stránke www.agrofilm.sk.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X