Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianska hudobná jeseň
ilustračné: NHJ
2. marca 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Do Nitry prichádza okrem tej klasickej aj tradičná hudobná jar v Synagóge

Do Nitry prichádza, tak ako každý rok, hudobná jar a prináša so sebou niekoľko úžasných koncertných zážitkov.

V prvý jarný deň, vo štvrtok 21. marca, slávnostne otvorí 46. ročník Nitrianskej hudobnej jari Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala pod umeleckým vedením Ewalda Danela. Tento koncert rozozvučí priestory nitrianskej Synagógy a zaznie tu okrem iných melódií aj populárna skladba Malá nočná hudba Wolfganga Amadea Mozarta.

Druhým jarným koncertom bude koncertný program Balady so zhudobnenými básňami najznámejších jidiš básnikov v podaní Preßburger Klezmer Band. Druhá časť programu bude venovaná Dedičstvu (Heritage) a zaznejú v nej živšie piesne. Tento koncert sa odohrá v Synagóge v nedeľu 24. marca.

S programom Baroque & Classicism uvedie 28. marca diela J. S. Bacha, A. Vivaldiho, W. A. Mozarta, C. Monteverdiho, M. Praetoriusa, H. Purcela a iných skladateľov skvelé zoskupenie Wind & String Quartett.

V synagóge uzavrie mesiac marec české dueto, speváčka Lucie Rozsnyó a lutnista Miloslav Študent. Ich vystúpenie sa bude konať v posledný marcový deň. V programe Dotyky lásky zaznejú najkrajšie árie barokových skladateľov.

Zoskupenie Lento Ad Astra, ktoré tvorí klaviristka Zita Sopková a saxofonista Erik Rothenstein, uvedú transkripcie diel klasickej hudby (G. Fauré, C. Debussy, F. Chopin, J. S. Bach a i.), a sonátu nedávno zosnulého amerického džezového saxofonistu Phila Woodsa. Predstavia sa vo štvetok 4. apríla.

Nitriansku hudobnú jar uzavrie 7. apríla koncert bratislavského chlapčenského zboru pod dirigentskou taktovkou Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka ml. Zbor zaspieva diela G. P. Telemanna, W. A. Mozarta, G. Faurého a uvedie aj štylizácie ľudových piesní od J. Kružliaka, V. Gräffingera, S.Bodorovej, Ľ.Rajtera,M. Reichla a A. Dvořáka.

Vstupenky sa dajú zakúpiť od 4. marca v predpredaji v Turistickom informačnom centre (TIC) na Štefánikovej triede, ale budú k dispozícií aj pred začiatkom koncertov. Všetky koncerty sa uskutočnia v Synagóge v Nitre o 18.00 hod.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X