Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Nitrianska hudobná jeseň
ilustračné: NHJ
2. marca 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Do Nitry prichádza okrem tej klasickej aj tradičná hudobná jar v Synagóge

Do Nitry prichádza, tak ako každý rok, hudobná jar a prináša so sebou niekoľko úžasných koncertných zážitkov.

V prvý jarný deň, vo štvrtok 21. marca, slávnostne otvorí 46. ročník Nitrianskej hudobnej jari Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala pod umeleckým vedením Ewalda Danela. Tento koncert rozozvučí priestory nitrianskej Synagógy a zaznie tu okrem iných melódií aj populárna skladba Malá nočná hudba Wolfganga Amadea Mozarta.

Druhým jarným koncertom bude koncertný program Balady so zhudobnenými básňami najznámejších jidiš básnikov v podaní Preßburger Klezmer Band. Druhá časť programu bude venovaná Dedičstvu (Heritage) a zaznejú v nej živšie piesne. Tento koncert sa odohrá v Synagóge v nedeľu 24. marca.

S programom Baroque & Classicism uvedie 28. marca diela J. S. Bacha, A. Vivaldiho, W. A. Mozarta, C. Monteverdiho, M. Praetoriusa, H. Purcela a iných skladateľov skvelé zoskupenie Wind & String Quartett.

V synagóge uzavrie mesiac marec české dueto, speváčka Lucie Rozsnyó a lutnista Miloslav Študent. Ich vystúpenie sa bude konať v posledný marcový deň. V programe Dotyky lásky zaznejú najkrajšie árie barokových skladateľov.

Zoskupenie Lento Ad Astra, ktoré tvorí klaviristka Zita Sopková a saxofonista Erik Rothenstein, uvedú transkripcie diel klasickej hudby (G. Fauré, C. Debussy, F. Chopin, J. S. Bach a i.), a sonátu nedávno zosnulého amerického džezového saxofonistu Phila Woodsa. Predstavia sa vo štvetok 4. apríla.

Nitriansku hudobnú jar uzavrie 7. apríla koncert bratislavského chlapčenského zboru pod dirigentskou taktovkou Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka ml. Zbor zaspieva diela G. P. Telemanna, W. A. Mozarta, G. Faurého a uvedie aj štylizácie ľudových piesní od J. Kružliaka, V. Gräffingera, S.Bodorovej, Ľ.Rajtera,M. Reichla a A. Dvořáka.

Vstupenky sa dajú zakúpiť od 4. marca v predpredaji v Turistickom informačnom centre (TIC) na Štefánikovej triede, ale budú k dispozícií aj pred začiatkom koncertov. Všetky koncerty sa uskutočnia v Synagóge v Nitre o 18.00 hod.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X