Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Veterina nitra skola rekonstrukcia kraj mapy.jpg
www.google.com
2. júla 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Do Nitry mieri svetovo najväčšia Letná škola esperanta, zídu sa tu esperantisti z celého sveta

V Nitre sa bude konať škola esperanta už po 13. raz a obyvatelia mesta môžu teraz získať veľké zľavy na kurzy.

Letná škola esperanta už tradične v polovici júla a tento rok ide o 13. stretnutie viac ako 180 ľudí z 29 krajín. Informoval o tom Peter Baláž, koordinátor občianskeho združenia Eduká[email protected], ktoré je organizátorom podujatia. Najväčšia Letná škola esperanta na svete sa uskutoční v priestoroch SOŠ Veterinárna od 12. do 20. júla a zúčastnia sa jej začiatočníci aj pokročilí esperantisti.

Po príchode budú všetci žiaci rozdelení do skupín podľa stupňa znalosti jazyka a na záver každý získa potvrdenie o absolvovaní 26-hodinového kurzu podľa úrovní Európskeho referenčného rámca pre jazyky od A1 po C1. Okrem samotnej výučby si organizátori pripravili aj výlety do prírody, tvorivé dielne, koncerty, prednášky na zaujímavé témy i športové súťaže. Účastníci kurzu sa tiež dozvedia niečo aj o iných jazykoch a kultúre národov.

Pre obyvateľov Nitry

Ak sa aj vy chcete naučiť tento jazyk, máte teraz jedinečnú možnosť využiť ako obyvatelia mesta zľavy. Vďaka spolupráci organizátorov s mestom Nitra majú všetci občania mesta polovičnú zľavu z kurzu. Čím skôr sa prihlásite, tým lacnejší pre vás kurz bude. Viac o podujatí na stránke Letnej školy esperanta.

Letná škola esperanta sa koná pod záštitou ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Martiny Lubyovej, ako aj predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu a s podporou mesta Nitra. Esperanto sa dá učiť aj bezplatne cez internet, napríklad na stránke lernu alebo na rýchlokurze základov.

Esperanto je medzinárodný jazyk, ktorý nepatrí žiadnej krajine a je najľahšie a najrýchlejšie naučiteľným na svete. Jazyk sa vyznačuje najmä jednoduchou zvládnuteľnosťou, ľahkou a presnou gramatikou bez výnimiek a neutrálnosťou. Na dobrú komunikačnú úroveň sa dá naučiť za 3 až 6 mesiacov. Pre esperantistov sa po celom svete každoročne konajú desiatky až stovky podujatí. Svetovo najväčšie sa konalo práve v Nitre v roku 2016, kedy sa tu konal 101. Svetový kongres esperanta. Zúčastnilo sa ho vtedy viac ako 1300 návštevníkov zo 60 krajín.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X