Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterina nitra skola rekonstrukcia kraj mapy.jpg
www.google.com
2. júla 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Do Nitry mieri svetovo najväčšia Letná škola esperanta, zídu sa tu esperantisti z celého sveta

V Nitre sa bude konať škola esperanta už po 13. raz a obyvatelia mesta môžu teraz získať veľké zľavy na kurzy.

Letná škola esperanta už tradične v polovici júla a tento rok ide o 13. stretnutie viac ako 180 ľudí z 29 krajín. Informoval o tom Peter Baláž, koordinátor občianskeho združenia Eduká[email protected], ktoré je organizátorom podujatia. Najväčšia Letná škola esperanta na svete sa uskutoční v priestoroch SOŠ Veterinárna od 12. do 20. júla a zúčastnia sa jej začiatočníci aj pokročilí esperantisti.

Po príchode budú všetci žiaci rozdelení do skupín podľa stupňa znalosti jazyka a na záver každý získa potvrdenie o absolvovaní 26-hodinového kurzu podľa úrovní Európskeho referenčného rámca pre jazyky od A1 po C1. Okrem samotnej výučby si organizátori pripravili aj výlety do prírody, tvorivé dielne, koncerty, prednášky na zaujímavé témy i športové súťaže. Účastníci kurzu sa tiež dozvedia niečo aj o iných jazykoch a kultúre národov.

Pre obyvateľov Nitry

Ak sa aj vy chcete naučiť tento jazyk, máte teraz jedinečnú možnosť využiť ako obyvatelia mesta zľavy. Vďaka spolupráci organizátorov s mestom Nitra majú všetci občania mesta polovičnú zľavu z kurzu. Čím skôr sa prihlásite, tým lacnejší pre vás kurz bude. Viac o podujatí na stránke Letnej školy esperanta.

Letná škola esperanta sa koná pod záštitou ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Martiny Lubyovej, ako aj predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu a s podporou mesta Nitra. Esperanto sa dá učiť aj bezplatne cez internet, napríklad na stránke lernu alebo na rýchlokurze základov.

Esperanto je medzinárodný jazyk, ktorý nepatrí žiadnej krajine a je najľahšie a najrýchlejšie naučiteľným na svete. Jazyk sa vyznačuje najmä jednoduchou zvládnuteľnosťou, ľahkou a presnou gramatikou bez výnimiek a neutrálnosťou. Na dobrú komunikačnú úroveň sa dá naučiť za 3 až 6 mesiacov. Pre esperantistov sa po celom svete každoročne konajú desiatky až stovky podujatí. Svetovo najväčšie sa konalo práve v Nitre v roku 2016, kedy sa tu konal 101. Svetový kongres esperanta. Zúčastnilo sa ho vtedy viac ako 1300 návštevníkov zo 60 krajín.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X