Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2016 1 4_13 55 57.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.nitrianskehrnciarovce.sk SITA
4. januára 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Divoká privatizácia na Agrokomplexe pokračuje za zvláštnych okolností! Kaštieľ pri Nitre je na predaj

Štátny podnik Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra vyhlásil obchodnú verejnú súťaž o najlepší návrh na predaj prebytočného majetku – národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľ Malanta a súbor nehnuteľností k nej prislúchajúci.

Kaštieľ, ktorý je od Nitry vzdialený približne tri kilometre, sa nachádza v katastrálnom území Nitrianskych Hrnčiaroviec. Obchodnú verejnú súťaž Agrokomplex vyhlásil ešte 17. decembra 2015, ponuky môžu záujemcovia predkladať do 15. januára. Agrokomplex si tak na predaj nehnuteľností zvolil čas, keď majú ľudia dovolenky a oddychujú, takže sa o dianie veľmi nezaujímajú. Na obhliadku priestorov majú záujemcovia dva dni. Informácie o súťaži sú zverejnené na stránke Agrokomplexu a boli zverejnené aj v Hospodárskych novinách.

Rozhodujúcim faktorom pri posudzovaní súťažných návrhov je ponúknutá kúpna cena. Cena nehnuteľnosti je podľa znaleckého posudku stanovená na 933 000 eur bez DPH, Agrokomplex kaštieľ ponúka za sumu minimálne 935 500 eur. Kúpna cena s víťazom bude uzatvorená až po udelení predchádzajúceho súhlasu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktoré je zriaďovateľom štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra. Ministerstvo patrí pod Ľubomíra Jahnátka, ktorý v Nitrianskych Hrnčiarovciach neďaleko predávaného kaštieľa aj býva.

NITRA:20. Medzinárodný strojársky veľtrh 2013František Ďurkovič riaditeľ výstaviska Agrokomplex počas otvorenia 20. ročníka Medzinárodného strojárenského veľtrhu v Nitre, ktorý tradične predstavuje najvýznamnejšiu prehliadku strojárskej produkcie v SR. Nitra, 21. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
František Ďurkovič. Foto: SITANITRA:20. Medzinárodný strojársky veľtrh 2013 František Ďurkovič riaditeľ výstaviska Agrokomplex počas otvorenia 20. ročníka Medzinárodného strojárenského veľtrhu v Nitre, ktorý tradične predstavuje najvýznamnejšiu prehliadku strojárskej produkcie v SR. Nitra, 21. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Podobný scenár sa v súvislosti s predajom majetku Agrokomplexu odohral v lete 2014. V tom čase bol riaditeľom František Ďurkovič, ktorého neskôr z funkcie odvolali a nahradil ho Eduard Krcho. Predávaným majetkom bola oravská koliba, aranžérske dielne a sklad, na predkladanie ponúk mali záujemcovia len dva týždne a na obhliadku nehnuteľností iba jeden deň.

Eduard Krcho, agrokomplex
Eduard Krcho. Foto: SITA

O informácie sme požiadali aj ministerstvo, ktoré nás odkázalo na Agrokomplex. Chceli sme preto položiť otázky riaditeľovi Agrokomplexu, no v pondelok 4. januára tam nikto nebol.

Img_4416.jpg
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Odporúčame:

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/nakupy-na-poslednu-chvilu-a-la-stat-zakazka-takmer-kazde-2-minuty-1035413

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X