Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
DAB, Divadlo Andreja Bagara
ilustračné: depositphotos.com
3. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Divadlo má záujem dohodnúť sa na ďalšej spolupráci s hercami, ktorí dostali výpoveď

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre má záujem dohodnúť sa na ďalšej spolupráci s hercami Romanom Poláčikom a Martinom Šalachom, ktorí dostali výpoveď. Uvádza to vedenie divadla vo svojom stanovisku.

Hercov sa zastalo 15 členov umeleckého súboru, ktorí napísali riaditeľovi Jaroslavovi Dóczymu otvorený list. V ňom žiadali o prehodnotenie rozhodnutia o ich prepustení, čo bol podľa nich unáhlený a nepochopiteľný krok. Riaditeľ divadla vo štvrtok zaslal k otvorenému listu stanovisko, v ktorom sa píše, že Roman Poláčik a Martin Šalacha zostávajú po vzájomnej dohode s vedením DAB do 30. júna internými členmi umeleckého súboru divadla.

„Vedenie DAB i obaja herci majú záujem dohodnúť sa na ďalšej spolupráci aj po 30. júne, pričom všetky jej formy zostávajú otvorené. Neustávajúca negatívna publicita však rozhodne neprispieva k upokojeniu situácie v DAB, ktorého úlohou je práca pre divákov a nie napĺňanie stránok bulvárnych médií,“ uvádza sa v stanovisku. Vedenie divadla zároveň vyzvalo členov umeleckého súboru DAB i predstaviteľov kultúrnej obce, aby „emotívnymi a často i skreslenými vyjadreniami neprispievali k vyhrocovaniu situácie v divadle, ale naopak, prostredníctvom racionálnej diskusie hľadali spolu s vedením DAB spôsob, ako sa vrátiť k normálnej a pokojnej práci pre divákov.“

Zmeny v prevádzke bufetu

Divadlo rieši aj prevádzku divadelného bufetu, ktorý sa stal rozbuškou pre rozkol medzi vedením divadla a hercami. „Od 1. mája až do konca súčasnej divadelnej sezóny tu došlo v súlade s dohodou medzi vedením DAB a hercami k zmene prevádzkového pracovníka i podmienok fungovania bufetu. Veríme, že zmeny prispejú k spokojnosti pracovníkov divadla a zabránia vzniku konfliktov,“ napísalo vedenie DAB a zároveň dodalo, že k tejto téme sa už viac nebude vyjadrovať prostredníctvom médií, pretože za účelnejšiu považuje otvorenú komunikáciu vo vnútri divadla. „Mrzí nás veľa neprávd, v tieni ktorých sa stráca množstvo kvalitnej práce, úspešných premiér, vzdelávacích programov a ďalších aktivít, ktoré DAB v tejto sezóne zrealizovalo,“ uviedlo divadlo.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X