Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadelna nitra 2014 (4)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
21. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Divadlo chce vzdelávať študentov, vytvorí post lektora

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre vytvorí post lektora vzdelávania stredoškolákov aj vysokoškolákov. Cieľom je budovať v mladých ľuďoch pozitívny vzťah k divadlu.

Ako informoval riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy, novú pracovnú pozíciu vytvoria pravdepodobne už začiatkom roka 2017. Zámer vzdelávania mladých nadviaže na projekt Vzdelávanie divadlom, ktorý sa realizoval pred časom na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre.

„Vytvorilo sa kopec kníh a materiálov na nenútené vzdelávanie vo všetkých oblastiach, ktoré s divadlom súvisia – či už je to scénografia, réžia alebo dramaturgia. Bola by škoda v tom nepokračovať,“ povedal Dóczy. S nápadom už oslovil gymnáziá, ktoré prejavili záujem o spoluprácu.

Riaditeľ divadla chce, aby mladí ľudia chodili do divadla nielen počas vyučovania, ale aj v rámci svojho voľného času. Jedným z ďalších nápadov je aj klubovňa, kde by mohli študenti počúvať rozhlasové hry či sledovať záznamy divadelných predstavení. „Získali by trochu návyky na to, že aj divadlo je jednou z kultúrnych inštitúcií, kde môžu prísť, pričom nemusia chodiť len na organizované predstavenia alebo so svojimi rodičmi,“ uviedol Dóczy.

Vzdelávanie študentov je súčasťou nového projektu Otvorené divadlo, ktorým sa chce DAB viac priblížiť verejnosti. V rámci neho už pripravilo počas Noci divadiel 19. novembra inscenovanú prehliadku zákulisia s názvom Nepovolaným vstup zakázaný. Zábavným spôsobom priblížila divákom nielen nepoznané zákutia, ale aj históriu, významné osobnosti či známe inscenácie divadla. Pri príležitosti premiéry muzikálu Povolanie pápež pripravilo DAB výstavu o Jánovi Pavlovi II. Ďalšia výstava k muzikálu bude v decembri v obchodnom centre Mlyny.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X