Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DAB: TB s èlenmi umeleckého súboru
NITRA: TB DAB TB pred pripravovaným muzikálom Tisícročná včela v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Nitra, 2. september 2013. Foto: SITA/Martin Havran
2. januára 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre uvedie v druhej časti sezóny tri nové hry

Nitra 2. januára – Už 31. januára 2014 diváci uvidia premiéru hry Potkany, ktorá je krutým a zároveň dojímavým príbehom o obyčajných ľuďoch. Je hlbokým ľudským príbehom a silnou sociálnou drámou.

„Je to titul, ktorý bude pre naše divadlo pripravovať režisér Roman Polák. Ten patrí k slovenskej režisérskej špičke a v našom divadle už robil viacero inscenácií. Teraz pre nás urobí inscenáciu do štúdia a bude to hra Potkany od dramatika Gerharta Hauptmanna. Ten sa síce na Slovensku nehrá, ale je nositeľom Nobelovej ceny a v nemecky hovoriacej oblasti veľmi hraný,“ uviedol dramaturg DAB Daniel Majling.

Kostýmovo i výtvarne výpravnú komédiu Sudcove starosti uvedie divadlo v premiére 4. apríla. Podľa šéfdramaturga DAB Svetozára Sprušanského ide o titul určený pre tých, ktorí chcú prísť do divadla relaxovať a zabaviť sa. „Je to hra, ktorá na Slovensku zatiaľ uvedená nebola. Je od anglického dramatika, ktorý sa volá Arthur Wing Pinero. Je to inscenácia komediálna, odohráva sa vo viktoriánskom Anglicku. Ponúkne hereckú nonšalanciu, vtipné situácie a slovné bonmoty,“ konštatoval Sprušanský.

Posledná hra tejto sezóny je určená detskému divákovi a v premiére ju uvedú 30. mája. Pôjde o rozprávku Ferdo Mravec. „Je to klasika pre vekovú kategóriu šesť až desaťročné deti. Režijne ju pripraví Jakub Nvota. Nebudú tam žiadne dramatické poryvy ani tragédie. Bude to naozaj rozihraná rozprávka, ku ktorej si režisér zavolal aj pohybových spolupracovníkov, pretože chce našich hercov využiť naozaj na maximum,“ povedal Majling.

V úvode tejto divadelnej sezóny už DAB v Nitre uviedlo výpravný muzikál Tisícročná včela, ktorý mal premiéru 15. a 16. novembra 2013. Ešte v októbri mal premiéru komorný príbeh s názvom Vianočná spomienka.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X