Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
divadelna nitra divadlo andreja bagara
9. marca 2015 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Divadlo Andreja Bagara pripravuje komédiu Druh: žena

Hlavným motívom tohtoročnej divadelnej sezóny sú vzťahové témy, tvrdí šéfdramaturg DAB

NITRA 9. marca – Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo s prípravou novej hry Druh: žena. Súčasná komédia austrálskej autorky Joann Murray-Smith ponúkne sebaironický pohľad na feministické vnímanie sveta a žien v ňom, informoval šéfdramaturg divadla Svetozár Sprušanský. „Sled uletených komediálnych situácií ukáže nielen tajomstvá zo spisovateľkinho života, ale najmä odpovede na to, čo dnes znamená byť takým unikátnym živočíšnym druhom, akým je žena,“ opísal hru Sprušanský. Hlavnú ženskú postavu bude hrať Eva Pavlíková. Ďalej uvidíme Janku Kovalčíkovú, Klaudiu Kolembusovú, Jakuba Rybárika, Petra Oszlíka a Jána Grešša. Premiéra hry v réžií Adriany Totíkovej je naplánovaná na 24. apríla.

V odľahlom dome na vidieku žije vo svojej slonovinovej veži známa spisovateľka, uvádza do deja internetová stránka divadla. Má tam pokoj na písanie kníh o emancipácii žien, ktorými sa preslávila po celom svete. Už roky je sama. Dcéra jej už odrástla, a žiaľ, kto je otec jej dcéry, na to si už roky nemôže spomenúť. Za mlada viedla bujarý život a otca svojej dcéry stretla len raz – na divokom večierku, z ktorého si toho veľa nepamätá. Jej život plynie pokojným tempom v zabehaných koľajach, kým ju jedného dňa neprekvapí mladá, energická obdivovateľka. Neprišla si však po autogram. Práve naopak, v kabelke skrýva revolver. Prichádza si vyrovnať účty za to, čo spôsobili v jej živote myšlienky zo spisovateľkiných kníh. Začína sa odvíjať sled uletených komediálnych situácií, počas ktorých sa dozvedáme nielen tajomstvá zo spisovateľkinho života, ale najmä odpovede na to, čo dnes znamená byť takým unikátnym živočíšnym druhom, akým je žena. Žena – matka, žena – manželka, žena – milenka, žena – karieristka, žena – mysliteľka.

Druh: žena je súčasťou divadelnej sezóny v DAB, ktorej leitmotívom sú vzťahy. „Ak by sme sa pozreli na túto sezónu, tak jej hlavným spoločným motívom sú vzťahové témy medzi mužmi a ženami, hľadanie a napĺňanie predstáv o láske, šťastí a harmonickom vzťahovom súžití,“ vraví Sprušanský.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X