Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Galavecer titulka.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: DAB Nitra
24. októbra 2019 Správy NitraPR od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Divadlo Andreja Bagara oslávi svoje 70. výročie vzniku slávnostným galavečerom a programom Od Jánošíka k pápežovi

Slávnostný galavečer prinesie bohatý program, ktorý zhrnie 70. rokov pôsobenia. Od Jánošíka k pápežovi ponúkne množstvo piesní v rytme živého orchestra, tanečné vystúpenia, videoprojekcie i spomienky známych osobností nitrianskeho divadla.

Otvorenie galavečera bude patriť krátkej vizuálnej projekcii, ktorá zachytí dôležité momenty a osobnosti z histórie Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre. Herci vystúpia v rámci ďalšieho programu a to v hudobných blokoch, taktiež sa predstaví mužský i ženský zbor sprevádzaný tanečnými choreografiami.

Diváci si budú môcť zaspomínať na prvý nitriansky muzikál Jánošík abo Na skle maľované, ktorý v roku 1973 režíroval Karol Spišák. Zaspomínať si budú môcť aj na legendárne inscenácie Utekajte, slečna Nituš!, Malý obchod hrôzy a Fidlikant na streche.

Ďalší blok bude venovaný muzikálom, ktoré v DAB režíroval Jozef Bednárik. Diváci si budú môcť vypočuť piesne z inscenácií Grék Zorba, Adam Šangala, Kabaret a Modrá ruža. Divadelná retrokapela Živica a pieseň z inscenácie Sladká Charity bude taktiež súčasťou galavečera. V poslednom bloku zaznejú piesne z muzikálov, ktoré DAB uviedlo v posledných rokoch, ako napríklad z inscenácií Tisícročná včela a Povolanie pápež.

Vzácne zábery

Videoprojekcie budú divákov sprevádzať celým galavečerom a vďaka nim si súčasní i bývalí herci DAB zaspomínajú na svoje na nezabudnuteľné chvíle, ktoré v nitrianskom divadle zažili a porozprávajú divákom aj o tom, čo považujú vo svojej práci a v divadelnom umení za najdôležitejšie.

Diváci uvidia aj vzácne zábery v podobe archívneho materiálu, ktorý sme vyhrabali doslova z útrob divadla. Vtipný videozáznam prezradí ako sa musí herec svedomito pripravovať na svoju rolu,“ povedal umelecký šéf DAB Juraj Ďuriš.

Galavečer Od Jánošíka k pápežovi hudobne naštudoval a režijne pripravil Július Selčan, videorozhovory spracoval Juraj Ďuriš a úvodnú projekciu zhotovil Erik Bartoš. DAB uvedie galavečer v piatok 25. a v sobotu 26. októbra. Diváci si ho budú môcť pozrieť aj v rámci vianočného programu 21. decembra.

Galavecer.jpg
Foto: DAB Nitra

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X