Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo, dabko
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
18. mája 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skDAB. © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Divadlo Andreja Bagara chystá Deň otvorených dverí, návštevníkov láka na zaujímavý program

Prehliadku divadelného zákulisia, autogramiádu, herecké kulinárske lahôdky a ďalšie prekvapenia si pre svojich návštevníkov pripravilo Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre v rámci Dňa otvorených dverí a osláv Medzinárodného dňa detí. Tento rok otvorí DAB svoje brány 3. júna o 10. hodine.

Podujatie otvorí tradičná autogramiáda hercov aj so špeciálnym hosťom Ján Gallovičom. V dolnom foyer DAB si v tom čase budú môcť návštevníci vyskúšať aj divadelné líčenie, kostýmy a fotenie s divadelnými rekvizitami.

Vo vstupných priestoroch divadla sa bude konať Divadelný blšák, počas ktorého sa budú predávať osobné predmety, ktoré venovali nitrianski herci, aby sa z výťažku z predaja mohla podporiť tvorba detských divadelných súborov. Atmosféru podujatia budú dotvárať „DAB songy“, v ktorých zaznejú pesničky z muzikálu Povolanie pápež a z inscenácií Dámska šatňa a Panikári.

Súčasťou podujatia budú tiež tvorivé dielne Do Tramtárie… tam aj späť, v ktorých sa budú deti s hercami DAB venovať veršom Miroslava Válka. Opäť sa budú môcť návštevníci pozrieť do priestorov, ktoré sú inak pre verejnosť zatvorené. V rámci inscenovanej prehliadky divadelného zákulisia s názvom Nepovolaným vstup zakázaný prevedie divadelný škriatok záujemcov zákulisím DAB.

Na pravé poludnie sa v Kaviarni DAB začína podujatie Z hereckej kuchyne, na ktorom sa budú podávať kulinárske špeciality, ktoré navarili a napiekli nitrianski herci. Presne o 12. hodine sa na prvom podlaží, pri vstupe do sály vpravo začne projekcia nízkorozpočtového a vysokoumeleckého filmu The Búrka vytvoreného hercami DAB.

Vo veľkej sále divadla sa o 14.30 hod. začne zábavná show Milujem DAB, v ktorej budú proti sebe súťažiť dva tímy hercov spolu s divákmi z publika. Podujatie ukončí sladká recepcia a rozprávka pre deti aj dospelých Ferdo Mravec.

Počas Dňa otvorených dverí si budú môcť návštevníci pozrieť v divadelnej kaviarni aj fotografickú výstavu 25 rokov/25 inscenácií DAB zachytávajúcu 25 rokov tvorby Divadla Andreja Bagara v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X