Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Den_otovrenych_dveri_dab_2017_2.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
25. septembra 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Divadlo Andreja Bagara chce osloviť mladých, pripravuje EDU-hry

Divadlo Andreja Bagara chce viac osloviť mladých ľudí, pre ktorých pripravuje viacero vzdelávacích a kultúrnych aktivít. Novinkou budú EDU-hry, teda inscenácie priamo do škôl s edukačným rozmerom na rôzne aktuálne kultúrno-spoločenské témy.

Prvú z nich s názvom Hoax uvedie divadlo v tejto sezóne na pôde spolupracujúcej strednej školy. S hrou plánuje potom cestovať po školách v Nitrianskom kraji. Novej línii edukačných a kultúrnych podujatí dalo DAB názov divadlosrd.com.

„Pod touto značkou budeme pripravovať EDU-hry, workshopy, vzdelávacie programy a projekty, stretnutia s tvorcami, diskusie na školách, diskusie po predstaveniach, ale aj prezentácie mládežníckych divadiel. Mali sme potrebu viac pracovať s mladými ľuďmi, vychovávať si mladého diváka,“ povedala projektová manažérka DAB Slavka Civáňová.

Medzi ďalšími pripravovanými vzdelávacími aktivitami je projekt Ako na divadlo v Nitre s Divadlom Andreja Bagara, ktorý DAB realizuje v spolupráci s Asociáciou Divadelná Nitra. Jeho cieľom je predstaviť mladým ľuďom proces vzniku divadelnej inscenácie, rozvíjať tradičné skúsenosti a poznatky o súčasnom divadle. Tvorivé dielne a prehliadky divadla pre žiakov základných škôl prinesie projekt s názvom Tvoríme v divadle.

V spolupráci s občianskym združením Living Memory pripravuje divadlo projekt Faktmi o totalitných režimoch proti ich recidíve. Zahŕňať bude čítania, prednášky a diskusie na stredných školách, ktorých cieľom bude predstaviť študentom paralely medzi históriou totalitných režimov a súčasnými extrémistickými tendenciami. Paletu podujatí doplnia diskusie po predstaveniach s tvorcami a účinkujúcimi hercami po školských dopoludňajších predstaveniach a tiež prehliadky zákulisia divadla pre školy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X