Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadelná Nitra 2015
ilustračné: SITA
30. augusta 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Divadelná Nitra láka na unikátnu hru nepočujúcich

Divákov blížiacej sa Divadelnej Nitry do sveta nepočujúcich zavedie unikátna inscenácia Jedno gesto. Hra poľského divadla Nowy Teatr sa dostala do rebríčka desiatich najdôležitejších poľských inscenácií roka 2016. Divadelná Nitra ju ponúkne v hlavnom programe 25. septembra o 21.15 hod. v nitrianskom Starom divadle Karola Spišáka.

Režisér predstavenia Wojtek Ziemilski pozval na scénu štyroch hercov s rôznymi úrovňami sluchového postihnutia, aby svojimi príbehmi priamo z javiska vtiahli diváka do fascinujúceho sveta osobitého ľudského dorozumievania. „Pre mňa je tá inscenácia o svete posunkového jazyka, ktorý nie je rovnaký ako svet francúzštiny, nemčiny alebo poľštiny. Funguje inak, je založený na iných zmysloch,“ cituje tlačová správa Ziemilskeho. Podľa neho je „fascinujúce, ako sa náš jazyk javí neúčinný popri opise posunkových jazykov a vôbec sveta nepočujúcich“.

Hra Jedno gesto doteraz úspešne hosťovala na festivaloch v Litve, Nemecku a Nórsku. Aktuálne je na programe festivalu Zürcher Theater Spektakel v Švajčiarsku, kde je nominovaná na ocenenie ZKB Patronage Prize. Po Divadelnej Nitre sa predstaví vo Vroclavi na známom poľskom medzinárodnom festivale Dialog.

S cieľom rozvíjať tematické aj sociálne presahy divadelných diel zaradených do programu festivalu spolupracuje jeho hlavný organizátor Asociácia Divadelná Nitra so združením pre sluchovo postihnutých EFFETA – Stredisko sv. Františka Saleského v Nitre a organizátormi Slovenského dňa nepočujúcich. Ten sa uskutoční v Trnave pri príležitosti Medzinárodného dňa nepočujúcich od 21. do 23. septembra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X