Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bytove_domy.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
R1 Properties s.r.o.
21. októbra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Dieloch pribudne päť bytových domov, stavať sa začne v polovici budúceho roka

Na Dieloch má pribudnúť päť bytových domov, vyplýva to z projektu, ktorý bol zaslaný na Ministerstvo životného prostredia SR kvôli posudzovaniu vplyvov na životné prostredie.

Nové bytové domy budú situované na Hornostavskej ulici v Nitre, časť Mlynárce. Investorom výstavby je firma R1 Properties, s.r.o. Účelom navrhovanej činnosti je výstavba a prevádzka bytových domov s občianskou vybavenosťou v mestskej časti Nitra – Diely a s nimi súvisiacej technickej a dopravnej infraštruktúry,“ píše sa v zámere. Užívateľom navrhovanej činnosti budú jej vlastníci, nájomcovia, prevádzkovatelia a jej návštevníci,“ dodáva investor.

Firma predpokladá, že stavať sa bude približne dva roky, s výstavbou chce začať v júni 2017 a ukončiť ju v decembri 2019.Predbežné investičné náklady zatiaľ investor nevyčíslil. Ako uviedol, rozpočtom budú určené v ďalšom stupni.

Navrhovaná činnosť je situovaná v intraviláne Mesta Nitra, medzi Prešovskou ul. a Kmeťovou ulicou, na sídlisku Klokočina – Diely. Na plochách riešeného územia sa aktuálne nachádza orná pôda,“ spresňuje predkladateľ zámeru. Nulový variant predstavuje stav, ktorý by nastal, kedy by sa navrhovaná činnosť v zmysle predkladaného zámeru nerealizovala. V takom prípade by na parcelách č. 551/2, 552/1, 552/2, 552/3, 552/5, 552/6, 552/9 k. ú. Mlynárce nachádzala orná pôda,“ dodáva.

Po schválení zámeru by v tejto lokalite malo vzniknúť 265 bytových jednotiek, z ktorých 130 bytov bude dvojizbových, 107 bytov dva a pol izbových a 28 bytov trojizbových. Navrhovaná činnosť je navrhnutá ako súbor piatich blokov (A, B, C, D, E). Územný plán mesta Nitra vymedzuje využitie územia v danej polohe pre funkciu bývania a doplnkovo vybavenosti v uličnej kompaktnej zástavbe do 4 nadzemných podlaží. Výška jednotlivých bytových blokov bude + 15,30 m. Jednotlivé bytové bloky budú túto požiadavku spĺňať,“ informuje predložený zámer.

Urbanistické riešenie navrhovanej činnosti podľa projektu rešpektuje tvar pozemku, terénne danosti, aj dopravné a prevádzkové vzťahy existujúcich funkcií v danej lokalite. Tvar pozemku je pozdĺžny, obdĺžnikového tvaru. Tvar predmetných parciel a charakter územia, v ktorom je navrhovaná činnosť, tak definuje objemovú štruktúru návrhu,“ píše sa v zámere.

Pre plynulé prepojenie sídelných urbanizovaných priestorov pri Hornostavskej a Prešovskej ulici v smere k ornej pôde severne od riešeného územia sa rozmiestni zeleň a drobná architektúra. Nadzemná časť stavby vytvára vo svojom vnútri poloverejný priestor nádvoria, ihriska ako odpočinkovú zónu pre obyvateľov navrhovaných bytových jednotiek a pre verejnosť. Riešené územie je uvažované bez oplotenia,“ dopĺňa investor.

Dopravne budú bytové domy napojené cez obslužnú novonavrhovanú komunikáciu na Kmeťovu ulicu. Tá sa vytvorí prostredníctvom kapacitne vyhovujúcich navrhnutých križovatiek.

„Potreba navrhovanej činnosti v predmetnej lokalite, resp. funkčné využitie predmetného územia, vychádza z požiadaviek príslušnej územnoplánovacej dokumentácie. Navrhovanou činnosťou sa má zabezpečiť rozšírenie ponuky možností bývania a bude nadväzovať na existujúcu zástavbu v tejto mestskej časti Nitry,“ uzatvára zámer predložený na posudzovanie vplyvov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X