Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dopravné napojenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
13. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Diaľničný privádzač k priemyselnému parku už začali stavať

Diaľničný privádzač k priemyselnému parku v Nitre má byť hotový v marci 2017. Jeho výstavbu začala spoločnosť Skanska, ktorá vyhrala tender. Privádzač postaví za 5,3 milióna eur bez DPH.

Ako nás informoval Michal Dzurjanin z komunikačného oddelenia ministerstva hospodárstva, hlavná vetva vrátane mosta bude mať 325 metrov. Vetva z rýchlostnej cesty R1 k okružnej križovatke vrátane vyraďovacieho pruhu bude mať 433 metrov a vetva z okružnej križovatky na R1 vrátane zaraďovacieho pruhu 539 metrov. Privádzač štát stavia pre automobilku Jaguar Land Rover. Profitovať z neho budú môcť aj ostatné firmy v nitrianskom priemyselnom parku.

Odľahčí to cestu v priemyselnom parku, pretože doprava sa rozdelí. Zložitá situácia býva ráno medzi 6:00 a 8:00 a popoludní o 14. hodine, keď sa striedajú pracovné zmeny,“ povedal Ondrej Ščurka ml., konateľ firmy Nitra Invest, ktorá vlastní pozemky v časti priemyselného parku.

Príprava investície automobilky Jaguar Land Rover postupuje podľa plánu. V súčasnosti robia terénne úpravy územia a stavajú dočasné inžinierske siete. „Všetky práce postupujú podľa harmonogramu tak, aby Slovenská republika naplnila svoje záväzky vyplývajúce z investičnej zmluvy so spoločnosťou Jaguar Land Rover,“ informoval odbor komunikácie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Štátna firma MH Invest v súčasnosti uzatvára kúpne zmluvy s vlastníkmi pozemkov. Štát zatiaľ nevyplatil peniaze všetkým predávajúcim, proces usporiadania vlastníckych vzťahov pokračuje. Pokračujú aj vyvlastňovacie konania v prípadoch, kde sa spoločnosti MH Invest nepodarilo uzavrieť dohodu o uzatvorení kúpnej zmluvy.

Náhrady za vyvlastnenie sa uhrádzajú podľa postupnosti a podľa nadobudnutia právoplatnosti jednotlivých rozhodnutí o vyvlastnení,“ uviedol odbor komunikácie ministerstva dopravy. V prípade nezistených alebo zomrelých vlastníkov idú peniaze do depozitu Slovenského pozemkového fondu. Výkupom pozemkov pre strategický park v Nitre je poverená spoločnosť MH Invest. Tá vykupuje pozemky v Nitre, v Lužiankach, v Zbehoch a v Čakajovciach za ceny určené znaleckými posudkami – 15,10 eur a 17,21 eur za meter štvorcový.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X