Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Fn nemocnica franophoto 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
24. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Detskí pacienti vo fakultnej nemocnici dostanú zdravotné vysvedčenia

Školský rok sa končí aj pre deti vo Fakultnej nemocnici Nitra. Pri tejto príležitosti dostanú v pondelok 25. júna vysvedčenia, nie však školské, ale zdravotné.

Ako informovala hovorkyňa nemocnica Tatiana Timková, výučbu detí v nemocnici zabezpečuje Základná škola s materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Nitre, ktorá existuje už 63 rokov. „Úlohou školy je prostredníctvom edukačného procesu v spolupráci so zdravotníckym personálom napomáhať ozdravnému procesu, zmierňovať stresové stavy vyplývajúce z hospitalizácie a vyplniť medzery vo vedomostiach zapríčinené absenciou v škole,“ uviedla Timková.

Niektoré diagnózy si vyžadujú dlhodobú hospitalizáciu, prípadne opakované zákroky a liečbu, čím sa narušuje kontinuita vzdelávania v kmeňovej škole. Túto medzeru vypĺňajú špeciálni pedagógovia nemocničnej školy. Jej cieľovou skupinou sú deti a žiaci od dvoch do 18 rokov, ktorí sú pacientmi na rôznych oddeleniach nemocnice. Činnosť školy zahŕňa výchovno-vzdelávaciu prácu s deťmi predškolského a školského veku, terapiu, relaxačné a dychové cvičenia, záujmovú činnosť detí, rôzne tvorivé dielne, vychádzky či exkurzie.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X