Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
detské ihrisko
Ilustračné foto: SITA
5. apríla 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Detské ihriská aj hracie prvky chce mesto podrobne skontrolovať a potom opraviť

Stav ihrísk a hracích prvkov v meste je rôznorodý, niektoré sú v lepšom stave, iné nie. Mesto plánuje spracovať komplexnú informatívnu dokumentáciu súčasného stavu ihrísk, ktoré má v správe.

Mesto má v správe viacero ihrísk, ktoré má momentálne v pláne skontrolovať a pripraviť komplexnú informatívnu správu ich aktuálneho stavu. Klokočina a Chrenová majú najviac detských ihrísk, 70 sa ich nachádza v Starom meste a pomenej sa ich nachádza v ďalších mestských častiach. Pasportizáciou prejde aj 27 detských ihrísk a hracích prvkov v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Aj keď kompletná pasportizácia ihrísk bude sfinalizovaná až koncom apríla, s niektorými, priebežnými opravami sa už začalo,“ konštatovalo Stredisko mestských služieb. Skonrolované budú nie len hracie prvky ako šmýkačky, hojdačky, preliezačky, ale aj mobiliár, teda lavičky a odpadkové koše. „Riešiť sa budú v prvom rade havarijné stavy, ale aj opravy na ihriskách, ktoré sú najviac využívané,“ informovala poslankyňa a predsedníčka Komisie pre životné prostredie, verejný poriadok a komunálne činnosti Ing. Jarmila Králová, PhD.

Poslankyňa MZ a členka mestskej rady Anna Šmehilová k téme dodala: „Detské ihriská po zime by mali byť v Nitre čo najskôr funkčné a najmä bezpečné. To musí byť v tejto dobe jednou z priorít mesta. Preto som vďačná za aktívnu komunikáciu s rodičmi, ktorých stav nitrianskych ihrísk trápi a posielajú svoje podnety na ich vyriešenie.“

Aj preto komisia počíta pri zisťovaní chýb so spoluprácou s výbormi mestských častí ale aj verejnosťou. Chyby môžete nahlasovať predsedníčke komisie – Ing. Jarmile Královej, PhD. mail: [email protected] alebo sekretárovi komisie – Mgr. Martinovi Pavelkovi na t. č. 037/65 02 236, mail – [email protected]

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X