Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
detské ihrisko
Ilustračné foto: SITA
5. apríla 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Detské ihriská aj hracie prvky chce mesto podrobne skontrolovať a potom opraviť

Stav ihrísk a hracích prvkov v meste je rôznorodý, niektoré sú v lepšom stave, iné nie. Mesto plánuje spracovať komplexnú informatívnu dokumentáciu súčasného stavu ihrísk, ktoré má v správe.

Mesto má v správe viacero ihrísk, ktoré má momentálne v pláne skontrolovať a pripraviť komplexnú informatívnu správu ich aktuálneho stavu. Klokočina a Chrenová majú najviac detských ihrísk, 70 sa ich nachádza v Starom meste a pomenej sa ich nachádza v ďalších mestských častiach. Pasportizáciou prejde aj 27 detských ihrísk a hracích prvkov v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Aj keď kompletná pasportizácia ihrísk bude sfinalizovaná až koncom apríla, s niektorými, priebežnými opravami sa už začalo,“ konštatovalo Stredisko mestských služieb. Skonrolované budú nie len hracie prvky ako šmýkačky, hojdačky, preliezačky, ale aj mobiliár, teda lavičky a odpadkové koše. „Riešiť sa budú v prvom rade havarijné stavy, ale aj opravy na ihriskách, ktoré sú najviac využívané,“ informovala poslankyňa a predsedníčka Komisie pre životné prostredie, verejný poriadok a komunálne činnosti Ing. Jarmila Králová, PhD.

Poslankyňa MZ a členka mestskej rady Anna Šmehilová k téme dodala: „Detské ihriská po zime by mali byť v Nitre čo najskôr funkčné a najmä bezpečné. To musí byť v tejto dobe jednou z priorít mesta. Preto som vďačná za aktívnu komunikáciu s rodičmi, ktorých stav nitrianskych ihrísk trápi a posielajú svoje podnety na ich vyriešenie.“

Aj preto komisia počíta pri zisťovaní chýb so spoluprácou s výbormi mestských častí ale aj verejnosťou. Chyby môžete nahlasovať predsedníčke komisie – Ing. Jarmile Královej, PhD. mail: [email protected] alebo sekretárovi komisie – Mgr. Martinovi Pavelkovi na t. č. 037/65 02 236, mail – [email protected]

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X