Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PREŠOV: Prešovská detská univerzita
PREŠOV: Detská univerzita Dnes sa na Prešovskej univerzite zaèal 5. roèník prázdninového vzdelávania detí - Popklady umenia. Prešov, 9. júl 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
23. júla 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračná: SITA/AP

Deti zo zariadení sociálnych služieb absolvujú imatrikuláciu aj promóciu

Pätnásť detí sa bude učiť väčšej samostatnosti a zvládať praktický život nielen v sociálnom zariadení ale hlavne pri svojej integrácii do spoločnosti

NITRA 23. júla – Deti zo zariadení sociálnych služieb (ZSS) z Nitrianskeho kraja absolvujú päťdňový vzdelávací projekt XXL Akadémia 2014 v Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. „Cieľom tohto projektu je prostredníctvom výučby, práce, interakcie s ľuďmi a aktívnej umeleckej činnosti v akademickom prostredí naučiť deti zvládať činnosti každodenného života a pripraviť ich tak pre väčšiu samostatnosť a praktický život v sociálnom zariadení, a zároveň im pomôcť úspešne sa integrovať do spoločnosti,“ informovala Ľuboslava Pavelová z Katedry ošetrovateľstva Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva (FSVaZ). Pätnásť detí so špeciálnymi potrebami príde do Nitry zo ZSS Kreatív Klasov, Harlekýn Topoľčany, Lipka Lipová, Kamilka Maňa a Donum Krškany.

Doplňujúcou aktivitou bude workshop zameraný na duševnú hygienu pracovníkov pomáhajúcich profesií. Paralelne s aktivitami detí si budú vymieňať skúsenosti aj ich asistenti, zdravotné sestry, sociálni pracovníci a odborníci v oblasti dodržiavania prostriedkov duševnej hygieny a prevencie syndrómu vyhorenia v pomáhajúcich profesiách. „Týmto projektom chceme poukázať na to, že aj akademická pôda je miesto pre aktivizáciu osôb s rôznym typom a stupňom postihnutia a že odborníci z praxe sú profesionálmi, ktorí prekonajú hranice ich odborného pôsobenia a akceptujú každého študenta,“ dopĺňa Pavelová. Akadémiu otvoria v pondelok 11. augusta slávnostnou imatrikuláciou študentov a ukončia slávnostnou promóciou 15. augusta v aule FSVaZ UKF v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X