Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eurorozpravky_ms_stiavnicka 3.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Deti sa v škôlke oboznámili so Slovenskom, Európskou úniou a súčasne aj so Švédskom. Foto: MŠ Štiavnická
20. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Deti z Materskej školy Štiavnická sa zapojili do jedinečného projektu Eurorozprávky

Päť- až šesťročné deti v triede Žabiek z Materskej školy Štiavnická v Nitre sa zapojili do jedinečného projektu Eurorozprávky, ktorý je realizovaný pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Ide o medzinárodný výtvarný projekt detí materských škôl zo 48 slovenských miest a Európskej školy v Bruseli.

Charakteristickým znakom projektu Eurorozprávky je prinášať do Európy prostredníctvom výtvarného umenia krásu detskej duše vyjadrenú srdcom a štetcom a tak formovať, upevňovať vzťah k jednotlivým krajinám európskeho spoločenstva už od útleho veku. Materské školy z jednotlivých miest Slovenska pripravovali 28 rozprávok zo všetkých členských krajín EÚ.

Eurorozpravky_ms_stiavnicka 7.jpg
Deti maľovali to, čo sa im v rozprávke páčilo najviac. Foto: MŠ Štiavnická

Prostredníctvom spontánnej detskej tvorby tak Slovensko, vrátane mesta Nitra a MŠ Štiavnická, bude prezentované ako mladá, moderná a dynamická krajina. Vernisáž výstavy výtvarných prác slovenských detí sa uskutoční v Bruseli v septembri a na Slovensku v novembri tohto roku. Takto EÚ spozná slovenské mestá a slovenské deti spoznajú EÚ.

V rámci projektu si nitrianska MŠ vyžrebovala švédsku ľudovú rozprávku Palček a obor. „Od februára do mája 2016 prebiehala v triede Žabiek praktická časť realizácie projektu. Cieľom bolo oboznámiť sa s našou krajinou, tradíciami a zvykmi a jej postavením v EÚ, konkrétne to bola napríklad aj mena euro, vlajka SR a EÚ, hymna SR, EÚ a pod.,“ uviedla učiteľka triedy Martina Bóriková.

Eurorozpravky_ms_stiavnicka 4.jpg
Deti sa učili novú techniku „kašírovanie“, ktorou realizovali postavy a veci z rozprávky – obra, capka, dieťa a obrovu čižmu. Foto: MŠ Štiavnická

Ich úlohou bolo oboznámiť deti tiež so Švédskom, jeho zvykmi, tradíciami, vlajkou alebo hymnou, keďže im žreb určil práve švédsku rozprávku. Jednotlivé fázy projektu boli rozložené podľa náročnosti a zamerania (výtvarné, dramatické) približne na týždňové bloky.

Toto je výsledok:

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X