Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kresby detí
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ZŠ Fatranská
27. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Deň Zeme oslávili aj na Základnej škole Fatranská. Enviropopoludnie strávili so strážcom prírody

Uplynulý piatok sa deti zo ZŠ Fatranská zúčastnili na akcii, ktorú škola pripravila spolu s Nitrianskym horským spolkom. Enviropopoludnie strávili s dokumentaristom a strážcom prírody Stanislavom Kováčom.

Cieľom ornitologickej prednášky bolo pozdvihnúť environmentálne cítenie detí, konkrétne druhákov na základnej škole. Deti videli v rámci prednášky vo videoukážkach rôzne druhy vtákov – od tých najbežnejších až po chránene jedince žijúce na našom území.

Druháci mali o prednášku značný záujem, rozprávanie s ukážkami bolo pre nich vskutku zaujímavé. Živo sa zapájali do debaty s prednášajúcim ochranárom a spoznávali veľký počet z predstavovaných druhov vtákov a dravcov. Vychovávateľka Školského klubu detí Edita Antalová komentovala vydarenú prednášku takto: „Deti sa pobavili na reakciách tetrova hlucháňa pri kontakte s ochranárom. Pozorne sledovali horolezecké zlaňovanie k skalnej dutine, kde hniezdili mláďatá sokola rároha. A najviac ich zaujal príbeh o záchrane mláďaťa orla kráľovského. Už teraz sa tešia na ďalšie stretnutie.“

Enviropopoludnie zs fatranska 22.4.2016_e.antalova.jpg
E. Antalová

ZŠ Fatranská podporuje rozvoj environmentálneho myslenia žiakov, a to prostredníctvom viacerých aktivít a projektov. Deti sa zapájajú do celoročného zberu druhotných surovín, chodia na výchovné koncerty a filmové predstavenia, ktoré sa zaoberajú problematikou životného prostredia a ekológie. Taktiež sa zúčastňujú na Jarnom čistení Zobora a na festivale Vysoké hory Nitra – tzv. „detskom piatku“, ktorý je určený žiakom nitrianskych škôl s filmami a prednáškami zameranými na ochranu prírody.

Enviropopoludnie zs fatranska 22.4.2016_e.antalova2.jpg
E. Antalová

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X