Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skolska delegacia vesperm madarsko nitra spolupraca workshop.jpeg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mesto Nitra
17. októbra 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Delegácia pedagogičiek z Nitry sa zúčastnila workshopu v Maďarskom Veszpréme

Nitrianske pedagogičky vycestovali na partnerskú návštevu, aby si vymenili skúsenosti.

Do partnerského mesta v Maďarsku sa vydala delegácia nitrianskych pedagogických pracovníčok. Mária Orságová, vedúca odboru školstva, mládeže a vzdelávania na Mestskom úrade v Nitre, Magdaléna Feketeová, referentka pre materské školy na Mestskom úrade v Nitre a riaditeľky vybraných nitrianskych materských škôl sa v maďarskom Veszpréme zúčastnili na pracovnom workshope.

Na úvod našej návštevy nás prijal primátor mesta Gyula Porga. Vo svojom príhovore zdôraznil význam a dôležitosť partnerských vzťahov v oblasti školstva a vzdelávania, ktoré sú pre obe naše krajiny mimoriadne dôležitými,“ uviedla Miriam Horníková, referentka pre cestovný ruch a medzinárodnú spoluprácu na Mestskom úrade v Nitre.

Skolska delegacia vesperm madarsko nitra spolupraca workshop.jpeg
Foto: Mesto Nitra

Nitrianska delegácia sa v Maďarsku zaujímala o miestne materské školy, kde si prezreli vybavenie tried a zaujímali sa o priebeh výchovy a vzdelávania detí. Nasledovala tiež vzájomná výmena skúseností, diskusie o aktuálnych prístupoch v rámci vzdelávania, dotkli sa aktuálnych problémov, podrobne hovorili o vzdelávacích zákonoch, ktoré platia v jednotlivých republikách.

Pedagogičky sa dohodli, že v budúcom roku si riaditeľky materských škôl z Veszprému prídu pozrieť naše nitrianske materské školy,“ povedala Mária Orságová, vedúca odboru školstva, mládeže a vzdelávania na Mestskom úrade v Nitre. „Školská delegácia“ v rámci návštevy absolvovala prehliadku veszprémskej radnice.

Skolska delegacia vesperm madarsko nitra spolupraca workshop.jpeg
Foto: Mesto Nitra

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X