Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovacie_miesta_tr.a.hlinku_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
24. júla 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ďalšia lokalita v Nitre sa dočká rozšírenia parkoviska, pozrite, koľko to bude stáť

Pri Dome smútku, ktorý sa nachádza na ulici Na Priehon v Nitre, časť Dolné Krškany, rozšíria parkovisko. Mesto Nitra podpísalo zmluvu s firmou Marfil, s.r.o., ktorá má rozšírenie vykonať.

Ako uvádza zverejnený dokument, rozšírenie parkoviska bude zhotovené podľa cenovej ponuky, ktorú spoločnosť predložila mestu 4. júla 2016. Firma za zhotovenie diela zinkasuje 9.482,62 eur vrátane DPH.

Práce majú byť zahájené do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončené do konca júla tohto roka. „Záručná doba je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatie diela,“ informuje dokument.

Práce, ktoré firma vykoná, zahŕňajú vytrhanie betónových obrúb s vybúraním lôžka z krajníkov alebo stojatých obrubníkov, odstránenie ornice a premiestnenie na hromady, odkopávky a prekopákvy nezapažené v hornine, uloženie sypaniny na skládky a ďalšie.

Podklad komunikácie, respektíve podsyp, má byť zo štrkopiesku a kameniva spevneného cementom. V blízkosti bude aj zámková dlažba pre peších, ktorá má byť červenej a sivej farby.

Do rozpočtu necelých 10-tisíc eur sa zmestilo napríklad aj osadenie chodníka, obrubníka a stojatého betónu s bočnou oporou či očistenie vybúraných obrubníkov, krajníkov, dosiek alebo panelov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X