Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cyklotrasa
ilustračné: SITA
29. júna 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ďalšia cyklotrasa povedie z Klokočiny na autobusovú stanicu, bude mať aj cyklodepo

Mesto Nitra prostredníctvom verejnej vyhlášky oznámilo zahájenie územné konania o umiestnení stavby. Ide o cyklotrasu Klokočina – Borina – Hollého – Autobusová stanica.

Ako uvádza vyhláška, cyklotrasa začína na Dolnočermánskej ulici, pokračuje po Červeňovej, Jána Galbavého, pretína Inoveckú, prechádza cez mestský led Pod Borinou, pokračuje cez Slnečnú ulicu ku kruhovému objazdu, odtiaľ po Železničiarskej na Staničnú, kde sa napája na chodník pri autobusovej stanici.

„Cyklotrasa sa navrhuje v súlade s navrhovaným projektom rekonštrukcie autobusovej stanice, ktorý rieši zmenu polôh vjazdov na AS. V miestach dopravných ostrovčekov sa vybúra jestvujúca betónová vozovka a navrhuje sa nová konštrukcia cyklistického chodníka,“ píše sa v dokumente.

Cyklistický chodník na AS bude viesť pozdĺž budovy reštaurácie s odstupom  meter, cyklotrasa bude mať v celej dĺžke šírku 3 metre. Povrch bude asfaltový koberec mastixový červený.

Vybudovanie cyklotrasy si vyžiada aj sadovnícke úpravy. Upravovať sa bude v okolí lesa Pod Borinou. „Kvôli zlepšeniu priehľadnosti a vytvoreniu pocitu bezpečia, odkopávok a vyrovnávaniu terénu pri príprave trasy, bude súčasťou sadovníckych úprav aj asanácia drevín a rudeálneho porastu. Následne po realizácii stavebných častí bude plocha v línii cyklotrasy obojstranne upravená. Plochy budú vyrovnané, vyhrabané a po zavalcovaní bude prevedené zatrávnenie,“ informuje verejná vyhláška.

Sadovníckym úpravám sa nevyhnú ani ulice Slnečná, Inovecká, Červeňová, kde budú pri realizácii stavby odstránené niektoré vegetačné prvky. „Na tejto ploche budú obnovené sadové úpravy, zatrávnenie, výsadby kríkov do záhona. Sú navrhnuté nové výsadby v lokalite ulice Dolnočermánska – skupinová výsadba vytvárajúca hmotovú a farebnú clonu od detského ihriska na dopravný ťah a vysoké domy; obnova zatrávnenia,“ uvádza dokument.

Súčasťou bude aj cyklodepo, ktoré je navrhnuté na konci cyklotrasy. Pôdorysný rozmer cyklodepa má byť 8 x 4 metre s kapacitou približne 20 bicyklov. Cyklodepo bude súčasťou existujúceho objektu verejných WC a je navrhnuté ako uzatvorený objekt s pripojením na inžienierske siete. „Cyklodepo bude navrhnuté tak, aby sa v prípade potreby väčšej kapacity parkovania bicyklov mohlo postupne zväčšovať,“ dodáva dokument.

Ústné pojednávanie o umiestnení a využívaní stavby sa uksutoční vo štvrtok 21. júla o 9:00 h. na Mestskom úrade v Nitre (zasadacia miestnosť č. dverí 209).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X