Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo Andreja Bagara, DAB
Foto: NitraDeň.sk
18. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

DAB v Nitre je znepokojené spôsobom výberu riaditeľa, k situácii vydalo takéto stanovisko

Divadlo reaguje na to, že krajskí poslanci neschválili návrh na vymenovanie šéfdramaturga DAB Svetozára Sprušanského do funkcie riaditeľa napriek tomu, že vyhral výberové konanie.

Vedenie a väčšina zamestnancov Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre vyjadruje znepokojenie nad doterajším spôsobom výberu nového riaditeľa. Ako uvádza divadlo vo svojom stanovisku, ktoré médiám zaslala PR manažérka DAB Gabriela Kováčová, pri výbere došlo k zjavnej prevahe emócií. „Politická vôľa zrušila výsledok výberovej komisie, ktorú poverilo zastupiteľstvo Nitrianskeho samosprávneho kraja zhodnotením odborných znalostí a manažérskych schopností štyroch uchádzačov o post riaditeľa DAB,“ uvádza sa v stanovisku. Divadlo reaguje na to, že krajskí poslanci neschválili návrh na vymenovanie šéfdramaturga DAB Svetozára Sprušanského do funkcie riaditeľa napriek tomu, že vyhral výberové konanie.

Sprušanský porazil ďalších troch kandidátov, ktorými boli režisér Michal Spišák, Dušan Nevín z Asociácie súčasného divadla a riaditeľ mediálneho centra na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre Jaroslav Dóczy. Podľa kuloárnych informácií poslanecký zbor neschválil vymenovanie Sprušanského preto, že za jeho zvolenie nehlasovali dvaja členovia výberovej komisie, ktorí sú poslancami krajskej vládnucej koalície Smer-SD – KDH. Odchádzajúci riaditeľ divadla Ján Greššo označil rozhodnutie poslancov za diktát, pri ktorom nerozhodovala odbornosť. Riaditeľa bude kraj vyberať opäť v novom výberovom konaní.

„Divadlo Andreja Bagara je nútené vymedziť sa voči mediálnej dezinterpretácii celej voľby, vzťahov vo vnútri divadla aj voči niektorým osobným útokom na sociálnych sieťach. Tento stav, bohužiaľ, narúša pokoj pre ďalšiu sústredenú prácu umeleckého súboru a všetkých zamestnancov divadla,“ píše sa ďalej v stanovisku divadla. DAB požaduje, aby sa čo najskôr obnovil stav umožňujúci pokračovať v kvalitnej koncentrovanej divadelnej tvorbe.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X