Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jordana palovicova_foto 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Galéria hudby
21. novembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Cyklus komorných koncertov Galéria hudby 2019 predstaví skvelú klaviristku Jordanu Palovičovú

Jordana Palovičová predvedie svoj hudobný talent divákom v rámci cyklu komorných koncertov Galéria hudby.

Výnimočný koncert klaviristky Jordany Palovičovej si diváci užijú ako posledný z cyklu komorných koncertov 14. ročníka Galérie hudby. Jej klavírny program je C. P. E. Bach, M. Szymanowska, Ľ. Bernáth, J. Cikker. Koncert sa odohrá v Koncertnej sále Župného domu v Nitre v stredu 27. novembra o 19.00 hod.

JORDANA PALOVIČOVÁ študovala hru na klavíri na Konzervatóriu v Bratislave (Juraj Mašinda), na VŠMU (Daniela Varínska), na Royal College of Music v Londýne v triede Yontyho Solomona a na Musikhochschule Lübeck v Nemecku v triede Jamesa Tocca.

V rokoch 2002 až 2004 bola štipendistkou DAAD. V rámci medzinárodných majstrovských kurzov spolupracovala s ďalšími významnými pedagógmi (Lazar Berman, Györgyi Sándor, Eugen Indjić, Jan Wijn, Aci Bertoncelj, Peter Toperczer, Marián Lapšanský). Získala mnoho ocenení na domácich i medzinárodných súťažiach – Hummelov dom, Súťaž Konzervatórií SR, Virtuosi per musica di pianoforte, Medzinárodná klavírna súťaž J. N. Hummela, Medzinárodná rozhlasová súťaž Concertino Praga, Talent roku, Chappell Gold Medal Competition, Anglo­Czechoslovak Trust London Music Competition.

V roku 2016 jej bola udelená Cena Jána Cikkera za aktívne šírenie tvorby skladateľa. Realizovala nahrávky pre spoločnosť MUSICA, Hudobný fond, Hudobné centrum, Pavlík Records, Slovenský rozhlas, STV, Český rozhlas, ČT, Norddeutscher Rundfunk, Experimentálne štúdio VŠMU. V súčasnosti pôsobí ako docentka na Katedre klávesových nástrojov a cirkevnej hudby HTF VŠMU v Bratislave.

Jordana palovicova_foto.jpg
Foto: Galéria hudby

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X