Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto c. 1 mabras.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Autor: MaBraS, Foto: Pixabay
13. mája 2022 Správy NitraPR od Informačný servis

Cyklotrasy v Nitre a jej okolí

Na Slovensku sa cykloturistika stáva každým rokom populárnejšia. Objavovať krásy Slovenska zo sedla bicykla má zaručene svoje čaro. Cykloturistika sa dostala do popredia hlavne vďaka preferovaniu zdravého životného štýlu. Cyklistika je zdravé cvičenie, ktoré si užijú ľudia všetkých vekových skupín, od malých detí až po seniorov.

S čoraz teplejšími dňami sa naplno začína rozbiehať cyklistická sezóna. Na Slovensku sa nachádza viac ako 13 000 km vyznačených cyklotrás, vďaka ktorým môžete spoznávať krásy jednotlivých krajov prostredníctvom aktívneho oddychu.

Krásy Nitry a jej okolia na dvoch kolesách

Vydajte sa na dvoch kolesách spoznávať nitriansky región, ktorý v sebe ukrýva množstvo prekrásnych miest dostupných na bicykli. V súčasnosti tvoria cyklotrasy v Nitre 14 km sieť dobre značených trás pre cyklistov. Nitriansky kraj neprestáva budovať nové a nové cyklistické trasy v Nitre, čím chce podporiť zdravú mobilitu a zároveň obyvateľom ponúknuť ďalšie možnosti aktívnej rekreácie. Poďte si užiť dovolenku na Slovensku na bicykli a spoznajte krásy Nitry a jej okolia.

Súčasné cyklotrasy v meste Nitra

Priamo v meste sa nachádzajú nasledovné cyklistické trasy:

  • Mestský park Sihoť
  • Hrádza rieky Nitra okolo Starého mesta
  • Staré mesto – Chrenová
  • Staré mesto – Zobor
  • Staré mesto – Dolné Krškany
  • Klokočina I. – Klokočina III.

Cyklotrasy v Nitre pre náročnejších cyklistov

Cyklisti, ktorí obľubujú náročnejšie trasy si prídu na svoje na Zobore a na Tribečskej hrebeňovke. Trasu môžete začať v parku Sihoť. Odtiaľ pokračujete na bicykli k parkovisku Špecializovanej Nemocnici sv. Svorada až na vrchol Zobora. Medzi cyklistami je táto trasa v Nitre veľmi obľúbená hlavne vďaka krásnym výhľadom na Nitru.

Foto c. 2 fabriciomacedophotos.jpg
Autor: FabricioMacedoPhotos, Foto: Pixabay

Ak túžite po dlhšej hornatej cyklistike, vydajte sa ďalej Tribečskou hrebeňovkou, ktorá vedie najprv popod vrchol Žibrica. Ďalej pokračuje do dedinky Žirany, rekreačnej oblasti Remitáž a pod hrad Gýmeš. Cyklistická trasa sa kľukatí lesmi Tribeča a končí až pri osade Penhýbel.

Rekreačné cyklotrasy v okolí Nitry

Južne a západne od Nitry sa nachádzajú menej členité cyklistické trasy, vhodné na rekreačnú cyklistiku pre celú rodinu. Na cyklotrase z Dražoviec do Štitár sa nemusíte obávať úpalu, nakoľko vedie naprieč pohorím Tribeč. Doprajte si nenáročný cyklovýlet dlhý takmer 16 km a vychutnajte si čaro tribečských lesov. Trasa je vhodná pre horské bicykle.

Foto c. 3 luboshouska.jpg
Autor LubosHouska, Foto: Pixabay

Nenáročná trasa s dĺžkou 28 km vedie z Nitry do obce Báb. V prírodnej rezervácii Bábsky les si vychutnajte dokonalý oddych za spevu vtákov a šumu stromov. Ponitrianskou magistrálou sa zas dostanete k štrkovisku v Komjaticiach. Táto trasa je bez prevýšenia a vedie po asfaltových a poľných cestách vedľa rieky Nitra. Na svojich cyklopotuľkách v Nitre a jej okolí môžete ďalej spoznať aj obce ako Rišňovce, Poľný Kesov, Nitrianske Hrnčiarovce, Podhorany, Branč, či dokonca Nové Zámky.

Vzhľadom na množstvo cyklotrás, ktoré toto starobylé mesto a jeho okolie ponúka, by bolo priam hriechom nestráviť tu zopár dní a spoznať tak nové prekrásne miesta. Využiť môžete rôzne možnosti ubytovania v Nitre od ubytovní, ubytovania v súkromí, penziónov až po ubytovanie v hoteli. Na ubytovacom portáli Hauzi nájdete širokú ponuku ubytovania v krásnom prostredí mesta Nitra.

Informačný servis

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X