Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykel, cyklotrasa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
11. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Cyklotrasa Mlynárce-Klokočina si vyžiada prekládku verejného osvetlenia aj zmenu signálnych plánov

Cyklotrasa, ktorá povedie z Mlynáriec cez Diely na Klokočinu, si vyžiada viaceré zmeny.

Trasa povedie cez ulice Dubíková, Štúrova, Pražská, Kmeťova, Hviezdoslavova a Dolnočermánska. V niektorých úsekoch si jej vybudovanie vyžiada prekládku verejného osvetlenia. Projekt prekládky ráta s demontážou existujúcich osvetľovacích stožiarov, zároveň bude potrebné namontovať nové. Podľa zámeru by malo pribudnúť 8 nových osvetľovacích stožiarov. Projekt rieši aj preloženie podperného bodu.

Vybudovanie novej cyklotrasy si taktiež vyžiada zmenu signálnych plánov, nakoľko trasa povedie cez súbor križovatiek (Hviezdoslavova-Dolnočermánska, Hviezdoslavova-Kaufland, Hviezdoslavova-Čajkovského, Hviezdoslavova-Kmeťova), ktoré sú riadené cestnou dopravnou signalizáciou (CDS).

„Na križovatkách sa vybudujú cykloprechody, ktoré sa doplnia návestidlami pre cyklistov,“ uvádza oznámenie o začatí stavebného konania a o upustení od ústneho pojednávania a miestneho zisťovania, ktoré zverejnilo mesto Nitra na svojej webovej stránke.

„Existujúce radiče CDS nemajú miesto na doplnenie vyplývajúce zo zmeny po vybudovaní cyklotrasy, preto budú vymenené za nové moderné typy s potrebným hardvérovým vybavením a prepojením na riadiacu centrálu v budove Mestskej polície,“ píše sa v oznámení.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X