Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra cyklotrasa 7
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné
25. augusta 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Cyklotrasa, ktorá povedie z Klokočiny na autobusovú stanicu, dostala zelenú

Obec Dolné Lefantovce, ako príslušný a určený stavebný úrad, zaslal mestu Nitra verejnú vyhlášku, respektíve územné rozhodnutie o umiestnení stavby a využívaní územia.

Rozhodnutie sa týka cyklotrasy, ktorá povedie z Klokočiny cez Borinu, Hollého ulicu až k autobusovej stanici. Stavba bola povolená v nasledovnom rozsahu: cestička pre cyklistov a chodcov v úseku Klokočina – Staničná ul.; cestička pre cyklistov a chodcov v úseku Staničná ul. – autobusová stanica; verejné osvetlenie v úseku Klokočina – Staničná ul.; verejné osvetlenie v úseku Staničná ul. – autobusová stanica; sadovnícke úpravy – mestský les; sadovnícke úpravy – verejné plochy a cyklodepo.

„Navrhovaná cyklotrasa bude umiestnená v katastrálnom území Nitra, bude prepájať mestskú časť Klokočina s autobusovou stanicou. Prechádza zastavaným územím, v uličnom priestore v trase existujúcich chodníkov pre peších, čiastočne v mestskej zeleni a cez mestský les Borina,“ píše sa vo verejnej vyhláške.

Cyklotrasa začína na Dolnočermánskej ulici pri obchodnom centre Family, kde nadväzuje na už existujúcu cyklotrasu. Pokračuje po viacerých uliciach až po nitriansku autobusovú stanicu.

„Na konci cyklotrasy sa navrhuje cyklodepo s kapacitou cca 20 bicyklov, pôdorysného rozmeru 8 x 4 m. Bude súčasťou existujúceho objektu verejných WC. Cyklodepo je navrhnuté ako uzatvorený objekt s pripojením na inžinierske siete. Cyklodepo bude navrhnuté tak, aby sa v prípade potreby väčšej kapacity parkovania bicyklov mohlo postupne zväčšovať,“ uvádza zverejnený dokument.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X