Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JUV
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
24. novembra 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skLucia Taricsová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o Lucia Taricsová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Coworkingové centrum HIVE5 v Nitre privítalo ďalšiu prednášajúcu

V Coworkingu HIVE5 Martina Javůrková na tému Prezentuj ako Steve Jobs. Martina má na svojom konte mnoho úspechov. Okrem iných je držiteľkou BTCE Award in Copywriting for Effective on-line recruitment a certifikátu NLP Practitioner. V súčasnosti pôsobí ako kouč, tréner a lektor vo svojej vlastnej spoločnosti Dimensions s.r.o.

Vďaka bohatým dlhoročným pracovným skúsenostiam v HR prepojila teóriu kvalitnej prezentácie so skúsenosťami. Podotkla, že rozprávať a rečniť sú dve odlišné veci. Zdôraznila, že pri prezentovaní sa obraciame k publiku. Je nevyhnuté zadefinovať si cieľ prezentácie a poznať poslucháča. Ak sú tieto body správne stanovené, ľahšie ovládneme aj svoju trému. Treba si totiž uvedomiť, že pri prezentácii nejde o rečníka, ale o tému a publikum.

JAVK

Značný dôraz kládla na mentálnu prípravu. Platí heslo: „Zmeň to, čo si myslíš, ak sa necítiš vo svojej koži.“ V prednáška prezradila niekoľko trikov účinných proti tréme. Pomáha napríklad krátka rozcvička, ale aj motivácia energickou hudbou. Je vhodné vziať si  pri prednášaní do ruky predmet, najčastejšie pero. Povzbudila slovami, že nervozitu možno čiastočne eliminovať pravidelným trénovaním. Osvedčeným receptom je nahrávanie svojej prezentácie v súkromí na diktafón.
Odzneli aj mnohé iné rady. Odporučila napríklad , aby veľkosť písma v prezentácii zodpovedala polovici veku publika. Prednášajúca nešetrila ani motivačnými slovami. Svoju reč však napriek všetkému zakončila myšlienkou: ,,Neprezentujte ako Steve Jobs, prezentujete ako vy.“

Prečítajte si Martinino desatoro kvalitnej prezentácie:
– Prejav vášeň
– Zvoľ správny názov
– Pomenuj problém
– Predaj úžitok
– Jednoduchý vizuál
– Hovor príbehy
– Priprav sa
– Nečítaj z poznámok
– Bav sa (Neplatí staré známe: Najprv práca, potom zábava.)
– Inšpiruj

Ak vás Martina zaujala, na jej stránke www.uspesnakariera.sk si môžete prečítať mnoho zaujímavých článkov a postrehov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X