Hráči z HK Nitra ïakujú fanúšikom po skončení štvrtého hokejového zápasu finále play-off Tipos extraligy 2021/2022 medzi HK Nitra - HC Slovan Bratislava. Nitra, 27. apríl 2022.
1
28. apríla 2022 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Corgoni zareagovali na predošlú vysokú prehru najlepším možným spôsobom, zdolali Slovan Bratislava

Hokejisti Nitry odpovedali aj na druhý triumf Bratislavčanov, séria sa ešte vráti pod Zobor.

Hokejisti HK Nitra zareagovali na vysokú prehru 2:6 z tretieho zápasu finále extraligy pre nich najlepším možným spôsobom a v stredajšom štvrtom súboji zdolali Slovan Bratislava 4:1.

Vyrovnali tým stav série hranej na štyri víťazné stretnutia na 2:2. Dvoma gólmi prispel k stredajšiemu triumfu Tomáš Hrnka, po jednom presnom zásahu pridali Samuel Buček a Filip Buncis.

Nitriansky brankár Matthew O’Connor inkasoval iba raz z 29 striel, prekonal ho v 56. minúte Samuel Takáč. Piate finále je na programe v piatok v hlavnom meste SR, šiesty bude v nedeľu pod Zoborom.

Diametrálne lepší výkon

Corgoni“ podali oproti prvému domácemu finálovému zápasu diametrálne lepší výkon, podporili ho aj dvoma využitými presilovými hrami.

Spokojnosť so svojimi zverencami vyjadril po stretnutí asistent trénera Antonína Stavjaňu.

„Na rozdiel od predošlého zápasu sme mali lepší pohyb, viac sme dohrávali súboje. Premenili sme šance, ktoré sme mali a tým sme sa dostali na koňa. Zodpovednou hrou v defenzíve sme si náskok udržali a myslím si, že sme si víťazstvo zaslúžili,“ povedal Dušan Milo v priamom prenose RTVS.

Boli nedisciplinovaní

Hlavný kouč Slovana Andrej Podkonický identifikoval príčiny neúspechu Bratislavčanov vo štvrtok finálovom súboji.

Sami sme postavili Nitru na koňa tým, že sme boli nedisciplinovaní, hneď v úvode zápasu sme mali dve vylúčenia. Po ich rýchlom druhom góle na začiatku druhej tretiny sme mali pár šancí. Myslím si, že keby sme strelili kontaktný gól, dokázali by sme ešte niečo urobiť s výsledkom. Rozhodujúcim momentom bol gól domácich na 3:0. V úvode tretej tretiny sme potrebovali ubrániť presilovú hru súpera, ale to sa nám nepodarilo a dostali sme štvrtý gól,“ zhodnotil podľa RTVS.

Súboje a šarvátky

Záver stredajšieho zápasu v Nitre poznačili viaceré pästné súboje a šarvátky, rozhodcovia rozdali spolu šesť vyšších trestov.

Dve minúty pred koncom tretej tretiny sa pobili domáci Mário Múčka s hosťujúcim Andrewom Yoganom.

Po skončení stretnutia si neudržal nervy na uzde brankár Slovana Clint Windsor, ktorý začal udierať súpera do hlavy a zvalil ho na ľad, čím vyvolal hromadnú „strkanicu“. K 26 úspešným zákrokom pribudlo kanadskému gólmanovi aj 22 trestných minút.