FUTBAL-CL: Nitra - Košice
FUTBAL - CL: FC Nitra – MFK Košice Zľava: Leandre Tawamba, Nascimento Cleber, Vratislav Gajdoš a Róbert Cicman z FC Nitra počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 14.máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
26. októbra 2013 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Corgoň liga – Ružomberok – Nitra

MFK Ružomberok – FC Nitra 4:0 (3:0)

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 15. kolo – sobota:
Góly: 15., 31. a 50. Lačný, 20. Zreľák, ŽK: 77. Kotrík, 82. Turčák (obaja Nitra), rozhodujú: Sedlák – Bednár, Jenčura, 1917 divákov
Zostavy:
Ružomberok: M. Nikolič – L. Lupták, Greššák, M. Nosek, P. Maslo (89. Mehremič) – Martin Nagy – Ďubek, Zošák, Zreľák (84. I. Kotora), Tawamba (79. Serečin) – Lačný
Nitra: D. Perniš – Kolbas, Harbuľák, Šimončič, Mičic – V. Gajdoš (61. Kotrík), Bagi – Turčák, A. Čermák (81. Šmehyl), Boszorád (61. Kemláge) – Cléber
Ružomberčania začali o čosi aktívnejšie. Prvú šancu mal však v 10. min hosťujúci Cléber, poľahky prešiel stredom súperovej obrany, ale zblízka zakončil nepresne. O tri minúty neskôr odpovedali domáci, Nosekov pokus zvnútra „malého vápna“ zblokovala obrana Nitry. Po štvrťhodine hry zbehol po ľavej strane Zošák, ideálne odcentroval na Ďubeka, ten posunul Lačnému, ktorý pohotovo otvoril skóre – 1:0. „Ruža“ bola pri chuti a v 20. min sa dočkala druhého úspechu. Agilný Ďubek našiel centrom Zreľáka a reprezentant do 21 rokov bez problémov prekonal Perniša. V 30. min predviedol excelentný šprint Lačný, odcentroval na voľného Ďubeka, kapitánovi MFK však lopta dobre nesadla. O minútu sa Lačný zaskvel opäť, keď do úspešného konca dotiahol Ďubekovu akciu a stanovil na polčasových 3:0.

Aj po zmene strán sa pokračovalo v réžii domácich. V 50. min Lupták v šprinte obišiel dvoch protihráčov, nasledoval center na Lačného, ktorý umiestnenou strelou zavŕšil svoj hetrik. Aj ďalšie fázy ponúkli spravidla ten istý obraz – domáci útočili, kým hostia sa len bránili. V 68. min ponúkol Nagy gólový center Tawambovi, ale ružomberský kanonier ho odmietol. Štyri minúty pred záverečným hvizdom sa nádhernou strelou z 20 m blysol Ďubek, lopta preletela len pár centimetrov vedľa pravej žrde. Domáci v tomto stretnutí jasne dominovali a výsledok verne odráža dianie na ihrisku.