FUTBAL-CL: Nitra - Košice
FUTBAL - CL: FC Nitra – MFK Košice Zľava: Leandre Tawamba, Nascimento Cleber, Vratislav Gajdoš a Róbert Cicman z FC Nitra počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 14.máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
3. novembra 2013 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Corgoň liga – 16. kolo – sobota – súhrn

BRATISLAVA 2. novembra – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 16. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy:
FC Nitra – MŠK Žilina 0:2 (0:0)
Góly: 60. Paur, 64. Králik, ŽK: 87. Bagi – 35. Paur, rozhodovali: Pavlík – E. Weiss, Sluk, 698 divákov
Zostavy:
Nitra: D. Perniš – Kolbas, Kostelný, Šimončič, Hála – Bagi, Kotrík (79. Šmehyl) – Kemláge (54. A. Čermák), Turčák (68. Boszorád), Cléber – Vestenický
Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Králik, J. Mihalík – Paur, Pečovský – Gergel, Škvarka (90.+ Klec), Pich (76. Guba) – Jelič (79. T. Majtán)

Hneď v úvode sa mohol tešiť z gólu domáci Turčák, jeho dobre mierený priamy kop však brankár Krnáč s veľkou námahou vyškriabal na roh. Z hostí sa prezentoval Škvarka, jeho strela do stredu bránky však nenarobila Pernišovi problémy. V 23. min sa k lopte dostal kapitán hostí Piaček a jeho dobrú strelu musel nitriansky gólman vyraziť na roh. Skóre mohol otvoriť v 37. min. Žilinčan Jelič, po chybnej domácej rozohrávke sa dostal k lopte, no sám zoči – voči Pernišovi neuspel. Pred odchodom do šatní skúšal ešte šťastie Nitran Cléber, jeho strela však Krnáča neprekvapila.

Druhý polčas za začal väčšou aktivitou Žiliny. Na Škvarkovu loptu pred bránku nedosiahol Jelič a ten istý hráč o chvíľu strieľal z prvej a domáci brankár musel zasahovať. V 56. min to vyskúšal aj Pečovský, no Perniš bol pripravený. Hostia sa dočkali o štyri minúty, keď po trme-vrme pred domácou bránkou sa k lopte dostal Paur a bez problémov otvoril skóre zápasu.

O ďalšie štyri minúty viedla Žilina už o dva góly. Všetko sa začalo štandardkou Škvarku, následne sa ani na dvakrát nepresadil Pich, lopta sa odrazila ku Králikovi, ktorý akrobaticky prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Štvrťhodinu pred koncom mohlo byť už 0:3, do lopty sa oprel Pich a jeho strela opečiatkovala spojnicu. Stav stretnutia mohol v 84. min zmeniť aj striedajúci Majtán, po zaváhaní domácej obrany však neprestrelil Perniša, ktorý ďalším skvelým zákrokom zachránil mužstvo spod Zobora od výraznejšej prehry.

Vladimír Koník (tréner Nitry): „Mali sme celkom dobrý vstup do zápasu, keď sme tam zahrávali nejaké štandardky. V prvom polčase sme Žilinu ako tak udržali na dištanc a nič veľké sme im nedovolili. Žiaľ, my sme smerom dopredu urobili len veľmi málo. V druhom polčase sa nám veci opakujú, keď po zbytočných chybách dostaneme góly. Víťazstvo hostí je úplne zaslúžené.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Vyhrali sme pre nás nesmierne dôležitý zápas, najmä z toho psychického hľadiska. V druhom polčase sme okrem gólov mali aj ďalšie šance a mohli sme nakoniec zvíťaziť aj vyšším rozdielom. Pre nás je však podstatné, že sme zvíťazili a ideme ďalej.“