Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
A stacked wooden pallets
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračná foto : Gettyimages
7. novembra 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDen.sk Diskusia()

Colný úrad Nitra ponúka drevené palety na humanitárne účely

Colný úrad Nitra zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 382 kusov drevených paliet určených na vykurovanie obytných alebo neobytných priestorov.

Colný úrad Nitra bezodplatne ponúka 382 kusov plochých drevených paliet na humanitárne účely, t.j. na činnosti uskutočňované s cieľom zaistiť základné potreby obyvateľstva, ktoré sa ocitlo v ťažkej životnej situácii, hmotnej núdzi alebo bolo postihnuté mimoriadnou situáciou. Uvedený tovar je možné použiť na vykurovanie obytných alebo neobytných priestorov.

Tovar je v súlade s ustanoveniami § 37 zákona č. 486/2013 Z. z. o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi a osobitnými predpismi možné poskytnúť nasledovným osobám:

  1. správe štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky;
  2. poskytovateľovi sociálnych služieb, zariadeniam sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately alebo zdravotníckym zariadeniam;
  3. neziskovej organizácii alebo inej právnickej osobe, ktorá nie je podnikateľom, ak tieto osoby preukázateľne počas najmenej jedného kalendárneho roka poskytovali starostlivosť v zariadeniach uvedených v písmene b).

Vyššie uvedené osoby môžu v prípade svojho záujmu podať v termíne do 6. decembra písomnú žiadosť o poskytnutie tovaru na humanitárne účely na adresu: Colný úrad Nitra, Priemyselná 5, 950 50 Nitra alebo ju osobne podať na podateľni colného úradu na uvedenej adrese.

V žiadosti okrem základných údajov je nutné uviesť aj počet kusov paliet, o ktorý máte záujem, spôsob použitia a miesto vykládky, resp. miesto určeného použitia tovaru.

Bližšie informácie o podmienkach poskytnutia tovaru
na humanitárne účely v prípade potreby poskytne hovorca Colného úradu Nitra pplk. Mgr. Stanislav Pacher,
č. tel. 0905 638 785, +421 37 6574 220, [email protected]

V rámci samotného konania o bezodplatnom prevode tovaru sa o jeho prideľovaní rozhoduje v súlade s § 37 ods. 3 zákona č. 486/2013 Z. z. o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi a osobitnými predpismi, podľa poradia prijatých žiadostí až do vyčerpania celkového počtu ponúkaného tovaru. Ponúkaný tovar je uskladnený v sklade colného úradu na adrese: Centrálny sklad Komárno, Veľký rad 945 01 Komárno (súradnice GPS: 47.767588 / 18.135884). Súčasťou procesu bezodplatného prevodu vlastníckeho práva na uvedený tovar sú z hľadiska uplatňovania colných predpisov aj colné formality s cieľom uvedenia tovaru na trh EÚ.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X