Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Taxi pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
11. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skCÚ v Nitre, © NitraDen.sk Diskusia()

Colníci si posvietili na prepravcov tovaru a taxikárov, udelili viacero pokút

Od začiatku tohto roka pristihli nitrianski colníci počas cestných kontrol vo svojom regióne 88 dopravcov, ktorí prevádzkovali cestnú dopravu v rozpore so zákonom. Za zistené porušenia v oblasti cestnej dopravy im boli uložené pokuty vo výške 3 457 eur, v 14 prípadoch bude o sankcii rozhodovať príslušný správny orgán.

Najčastejšími porušeniami zákona o cestnej doprave boli chýbajúce doklady o prepravovanom tovare či chýbajúce platné licencie a povolenia k vykonávaniu prepravy tovaru. Nedostatky sa týkali slovenských aj zahraničných prepravcov.

Časť kontrol bola zameraná aj na prevádzkovateľov taxislužby. Najčastejšie zistenými nedostatkami boli chýbajúce preukazy vodiča, chýbajúce platné koncesie či neoznačenie vozidla taxislužby ustanoveným spôsobom. Okrem toho bolo vo viacerých prípadoch zistené nedodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, pretože zákazník nebol riadne oboznámený s cenou poskytovanej služby a nebol mu vydaný pokladničný doklad. Taxikári boli pokutovaní napríklad v Komárne, Štúrove, Nitre, Šali, Zlatých Moravciach, Nových Zámkoch i v Leviciach.

Dopravcom, ktorí sa porušením cestného zákona dopustia priestupku, môžu colníci uložiť blokovú pokutu do výšky 500 eur, v rozkaznom konaní až do výšky 1 500 eur a v správnom konaní hrozí dopravcom pokuta od 100 do 15 000 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X