Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
COLNÍCI: Nelegálne cigarety
ilustračné: SITA Nelegálne cigarety zaistili colníci pri kontrole dodávkového vozidla na Suvorovovej ulici v Michalovciach v blízkosti kasární. Vodiè prevážal cigarety, ktoré neboli oznaèené slovenskými kontrolnými známkami. Ide o približne 700 kartónov cigariet èínskej znaèky, finanèný únik predbežne odhadli nad 10-tisíc eur. Bratislava, 22. júl 2013. Foto: SITA/CÚ Michalovce
1. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Colníci objavili vyše 18 000 nelegálne prepravovaných cigariet

Nitrianski colníci počas kontroly osobného motorového vozidla v Nitre objavili viac ako 18-tisíc kusov nelegálne prepravovaných cigariet. Ako informoval hovorca Colného úradu Nitra Stanislav Pacher, zabránili tak daňovému úniku, ktorý bol predbežne vyčíslený na takmer dvetisíc eur. Prípad bol postúpený vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

„V závere tohto roka sa nitrianskym colníkom v rámci kontrolnej činnosti na cestách podarilo v Nitre odhaliť nelegálnu prepravu 18 196 kusov cigariet. Počas kontroly osobného motorového vozidla zistili, že vodič slovenskej štátnej príslušnosti má na zadnom sedadle voľne položené väčšie množstvo cigariet. Následnou kontrolou batožinového priestoru hliadka colníkov objavila ďalšie kartóny cigariet rôznych obchodných značiek, čo po spočítaní predstavovalo celkom 910 kusov spotrebiteľských balení cigariet (18 196 kusov),“ uviedol Pacher s tým, že vodič na výzvu colníkov nevedel preukázať pôvod ani spôsob nadobudnutia týchto cigariet. Tým vzniklo podozrenie, že za tento tovar nebola odvedená spotrebná daň. Zároveň informoval o zistení, že cigarety nie sú označené kontrolnou známkou.

„Z uvedeného dôvodu nitrianski colníci postúpili prípad vyšetrovateľovi Kriminálnemu úradu Finančnej správy, ktorý bude ďalej konať vo veci podozrenia z porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa ustanovení Trestného zákona. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol predbežne vyčíslený vo výške viac ako 1 700 eur,“ uzavrel.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X