Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRSTENÁ: Oslavy Dòa colníkov a 40. výroèia ECU
ilustračné: SITA Oslavy Dòa colníkov a 40. výroèia Európskej colnej únie sa uskutoènili v Trstenej na Námestí M. R. Štefánika. Záujemcom tu colníci predviedli skenovanie autobusu pomocou špeciálneho zariadenia, odolnos ochrannej vesty, návštevníkov tiež zoznámili ich s rôznymi zbraòami a odpovedali na mnohé zvedavé otázky. Trstená, 26. september 2008. Foto: SITA/ David Lajmon
4. septembra 2014 Správy NitraKrimi od NitraDen.skColný úrad Nitra Ilustračná: SITA/AP

Colníci a daniari zistili na Agrokomplexe množstvo porušení

NITRA – Počas konania veľkej poľnohospodárskej výstavy na výstavisku Agrokomplex v Nitre vykonali nitrianski colníci a daniari spolu 97 kontrol zameraných na kontrolu správneho používanie elektronickej registračnej pokladnice. Z tohto počtu zistili porušenie zákona v 36 prípadoch, čo je viac ako 37 % zo všetkých kontrolovaných subjektov. Za uvedené porušenia budú uložené pokuty vo výške viac ako 12 tisíc eur.

Na kontrolnej akcii v dňoch 21. – 23. 08. 2014 spojili svoje sily zamestnanci Daňového úradu Nitra a colníci z Colného úradu Nitra. Spolu vykonali 97 kontrol obchodníkov, pri ktorých zistili v 36 prípadoch (viac ako 37 % z celkového počtu kontrol) porušenie zákona o elektronickej registračnej pokladnici. V ôsmich prípadoch bolo dokonca zistené opakované porušenie zákona.

Cieľom kontrol bolo zistiť, či predajcovia počas tejto výstavy riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladníc, či im následne vydávajú pokladničný doklad, ktorý spĺňa náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, ako aj dodržiavanie ďalších povinností vyplývajúcich zo zákona o ERP.

Najčastejším porušením zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice bolo:

– nevydanie pokladničného dokladu po zaevidovaní tržby,
– nezaevidovanie tržby v elektronickej pokladnici,
– rozdiel hotovosti nachádzajúcej sa v pokladnici oproti prehľadovej uzávierke,
– nesprávne pomenovanie tovaru alebo služby na pokladničnom doklade.

Za zistené porušenia budú obchodníkom udelené pokuty vo výške viac ako 12 000 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X