Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Living_park_nitraden 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
27. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Čo so starým skeletom? Súčasťou Promenády Living Park má byť aj klzisko a vodná plocha

Kruhový objazd na Napervillskej sa má rozšíriť, bude mať dva jazdné pruhy. Skelet plánujú využiť v rámci výstavby. 

Súčasťou Promenády Living Park pri rieke Nitre bude aj klzisko, vodná plocha/fontána, dve detské ihriská, lavičky a park. Deklaroval to predseda predstavenstva spoločnosti Living Park, a. s., Marek Hajóssy vo štvrtok na verejnom prerokovaní zámeru na Mestskom úrade v Nitre.

Reagoval tým na kritiku občana, ktorý sa obáva, že Nitrania stratia priestor na športovanie a oddych. „Nábrežie rieky bol vždy priestor, ktorý umožňoval športovanie, rekreačné aktivity. Investor pozemok oplotil a ľudí odtiaľ vyhnal. Teraz to tam hyzdí skelet. Nikto ma nepresvedčí, že to umiestnenie je dobré,“ povedal občan, ktorý navrhol odstrániť skelet a vrátiť pozemok do pôvodného stavu. Investor reagoval, že ich zámerom určite nie je ľudí stadiaľ vyhnať, práve naopak. Zdôraznil, že komerčne prenajímateľné plochy sa oproti pôvodnému zámeru spred niekoľkých rokov zmenšili z 27-tisíc metrov štvorcových na 23-tisíc metrov štvorcových a zachovaná zostane funkcia oddychu a športových aktivít.

Promenádu Living Park majú zo strany rieky lemovať reštaurácie a kaviarne s vonkajšími terasami. Vo vnútri centra sa počíta aj s fitness centrom a Detským svetom. Ako predpokladaný termín začatia výstavby Hajóssy uviedol september – október 2017 a ukončenie výstavby v roku 2019. Výstavba má trvať rok a pol.

Living_park_nitraden 1.jpg
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Zástupca Združenia domových samospráv navrhol doplniť do zámeru variant odstránenia stavby a vrátenia územia do pôvodného stavu. Okrem toho žiadal, aby boli zadefinované ďalšie vizualizácie a aby investor prekonzultoval s pamiatkármi vizuálny vplyv Promenády Living Park na mesto. Starší občan vyslovil pochybnosť, či je na mieste výstavba 90 bytov v Brezovom háji, „ktorý je majetkom nás všetkých“.

„Skôr by som si tam vedel predstaviť niečo ako športový hotel, nie trvalé bývanie,“ povedal. Celkový zámer investora však nezavrhuje. „Keby sa v minulosti nebola povolila výstavba Chrenovej, ešte dodnes by tam Bulhari predávali zeleninu a Nitra by sa nebola rozvíjala,“ zhodnotil senior. Záujem Nitranov o verejné prerokovanie zámeru investora bol mizivý. Z radov obyvateľov prišlo asi päť ľudí.

Viacerí vyslovili obavu, že výstavba Promenády Living Park spôsobí dopravný kolaps, keďže už dnes vznikajú v čase špičky v tejto časti mesta zápchy. Podľa investora tomu majú zabrániť pripravované zmeny v oblasti dopravy. Okružná križovatka ulíc Napervillská, Mostná, Nábrežie mládeže a Brezový háj sa má rozšíriť o jeden jazdný pruh, pribudnú aj ďalšie spevnené plochy a cyklotrasa. Súčasná cesta medzi areálom bývalého minigolfu v Brezovom háji a skeletom sa rozšíri. Z tejto komunikácie bude prístup do hromadných garáží pre obyvateľov aj návštevníkov a tiež prístup do zásobovacieho dvora. Do podzemných garáži bude jeden vjazd, výjazdy budú dva. K zámeru môže ešte verejnosť posielať pripomienky do 3. februára na ministerstvo životného prostredia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X