Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz vystavba prieskum.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages, NMS Market Research - koláž NitraDen.sk

Čo si myslia Nitrania o novej výstavbe v meste? V názoroch sa rôznia aj napriek vnímanému nedostatku

Bývanie a výstavba v Nitre je rozporuplná téma, ako ukázal prieskum. Aj keď si obyvatelia myslia, že Nitra má nedostatok bytových jednotiek, mnohí s výstavbou nesúhlasia.

Zaujímalo nás, ako vidia obyvatelia developerské projekty v Nitre. Prieskum od agentúry NMS Market Research ukázal aká je výstavba v Nitre medzi jej obyvateľmi kontroverzná téma. Zber dát prebiehal v čase od 10. do 17. mája 2022 a to cez Slovenský národný panel. Prieskumu sa zúčastnili ľudia žijúci v Nitre vo veku 18+ rokov.

Prieskum bol realizovaný agentúrou, ktorá je členom organizácií ESOMAR a SIMAR. Agentúra NMS Market Research je na trhu 23 rokov a predmetom jej skúmania sú tak komerčné prieskumy, ako aj prieskumy zamerané na spoločenské a politické témy.

Na otázku či zaznamenali developerské projekty v centre Nitry, odpovedalo kladne 87 percent opýtaných. Názory na ne sa však medzi obyvateľmi rôznia. S výstavbou bytových jednotiek v centre Nitry súhlasí 47 percent opýtaných a rovnaký počet zastáva opačný postoj.

Vystavba bytovach jednotiek nitra.jpg
Prieskumu sa zúčastnilo 227 ľudí žijúcich v Nitre vo veku 18+ rokov.Foto: NMS Market Research

Kladný postoj vyjadrujú vo väčšej miere mladšie vekové kategórie od 18 – 24 rokov. Medzi tými, ktorí s výstavbou v centre Nitry nesúhlasia, sú vo väčšej miere staršie vekové kategórie nad 65 rokov a ľudia s VŠ vzdelaním.

Navzdory týmto rozdielom si až 80 percent obyvateľov myslí, že v ich meste je nedostatok bytových jednotiek. Rozhodnejší sú už pri vyjadrení súhlasu s výstavbou nájomných jednotiek pre mladých, ktorú by podporilo 95 percent opýtaných. Aktuálne možnosti bývania v Nitre pre mladých totiž 75 percent obyvateľov Nitry považuje za zlé.

Vystavba bytovach jednotiek nitra 2.jpg
Prieskumu sa zúčastnilo 227 ľudí žijúcich v Nitre vo veku 18+ rokov.Foto: NMS Market Research

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X