Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
chrípka, liečba
SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Lieèba v domácnosti - èaj, citrón, lieky, teplomer. V štvrtom kalendárnom týždni bolo na Slovensku hlásených 71 078 akútnych respiraèných ochorení. Ich poèet ma stále stúpajúcu tendenciu. Chrípka tak zatvára nielen základné a stredné školy, ale aj materské škôlky. Bratislava, 4. február 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
25. novembra 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Chrípka v Nitrianskom kraji je na vzostupe!

Nitra 25. novembra – Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre, v uplynulom týždni bolo hlásených 8012 prípadov, čo je nárast o 4,4 percenta. Z tohto počtu šlo o chrípku v 1063 prípadoch. „Predstavuje to nárast chorobnosti chrípky o 7,4 percenta oproti predchádzajúcemu týždňu,“ uvádza vo svojej správe RÚVZ v Nitre.

Najviac chorých bolo medzi deťmi vo vekovej skupine od nula do päť a od šesť do 14 rokov. Oproti predchádzajúcemu týždňu sa zvýšil aj počet ochorení, ktoré mali komplikovaný priebeh. Zo 162 prípadov v 46. týždni sa počet ochorení s komplikovaným priebehom zvýšil v 47. týždni na 209 prípadov. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 45,9 percenta zápalov prínosových dutín, 15,3 percenta zápalov pľúc a 38,8 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 74 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 73 percent lekárov pre dospelých.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X