Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chrípka
ilustračné: thinkstockphotos.com
14. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Chrípka je v Nitrianskom kraji opäť na vzostupe, oproti minulému týždňu stúpol počet chorých o 50-percent

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre po týždni opäť zverejnil štatistiku vo výskyte akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení. Ako uviedli zdravotníci, za uplynulý kalendárny týždeň bol zaznamenaný nárast chorobnosti na ARO o 54,2 percent. 

Ako spresňuje RÚVZ Nitra, celkovo bolo nahlásených 3.883 akútnych respiračných ochorení. Z toho na chrípku a chrípke podobných ochorení bolo ohlásených 329 ochorení, čo predstavuje 8,5 percent z počtu všetkých ohlásených ARO.

„Predstavuje to nárast chrípky a CHPO o 43,6% oproti minulému kalendárnemu týždňu. Najvyššia vekovošpecifická chorobnosť na ARO bola v skupine 0-5 ročných detí (3 411,7/100 000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov),“ uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.

Niektorí pacienti sa nevyhli ani komplikvanému priebehu ochorenia, konkrétne sa komplikácie vyskytli u 78 osôb, čo sú 2 percentá z celkového počtu hlásených ochorení. Z toho predstavoval zápal prínosových dutín 48,7 percent, zápal pľúc 12,8 percent a zápal stredného ucha 38.5 percent.

Ochorenia hlásilo 67 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 51 percent lekárov pre dospelých. SARI bolo negatívne.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X