Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dlazba.jpg
ilustračné: pixabay.com
3. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Chodníky pri Základnej škole Topoľová v Nitre opravia, mesto zaplatí cez 16-tisíc eur

Chodníky pri základnej škole, ktorá sa nachádza na Topoľovej ulici, sa dočkajú opravy. Vyplýva to zo zmluvy, ktorú radnica nedávno uverejnila prostredníctvom svojej webovej stránky. 

Opravu chodníkov má vykonať spoločnosť Monstav Nitra a stane sa tak na základe cenovej ponuky z 31. mája 2018, ktorá určuje charakteristiku prác a dodávok. Práce majú byť podľa zverejneného dokumentu ukončené do 31. augusta tohto roka, pričom začať sa s nimi má do troch dní od účinnosti zmluvy.

Cena bola stanovená na sumu 13.457,76 EUR bez DPH. Daň v tom prípade predstavuje 2.691,55 EUR, celková hodnota diela tak porastie na sumu 16.149,31 EUR. „Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Rozpočet prác spracovaný zhotoviteľom je súčasťou zmluvy. Slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ píše sa v dokumente.

Záručná doba na opravené chodníky je stanovená na 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Chodníky majú mať zámkovú dlažbu pre peších. Nezabudlo sa ani na nevidiacich, pretože podľa zmluvy bude osadená aj drážková a nopková dlažba pre nevidiacich. Osadený bude aj obrubník s bočnou oporou.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X