Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra_v_kroji 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ján Csillag
11. mája 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Charitatívny Majáles Nitra v kroji mal úspech, takmer všetci prišli v ľudovom oblečení

V predvečer prvomájových osláv sa v Nitre konal Charitatívny Majáles Nitra v Kroji. Organizátorom tohto podujatia bola Nitrianska humanitná spoločnosť Homo Nitriensis. Na podujatí sa zúčastnilo vyše 500 osôb a PKO hýrilo pestrými farbami prekrásnych krojov.

Hoci kroj nebol predpísaný „dress code“ tohto podujatia, príjemným prekvapením pre organizátorov bolo, že takmer všetci hostia mali oblečený buď kroj, alebo mali vo svojom oblečení aspoň nejaký folklórny prvok.

Nitra_v_kroji 3.jpg
Ján Csillag

Prezidentka Homo Nitriensis Margita Štefániková vo svojom príhovore uviedla, že týmto podujatím mali zámer prispieť k zachovaniu kultúrneho dedičstva a ľudových tradícií regiónu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Nakoľko organizovali Charitatívny Majáles poprvýkrát, ocenila veľký záujem hostí a prítomnosť štyroch generácií – od malých detí cez ich rodičov, starých rodičov až po prastarých rodičov. Poďakovala za podporu tohto podujatia a za zachovávanie dedičstva svojich predkov.

Nitra_v_kroji 4.jpg
Ján Csillag

Na podujatí vystúpilo 20 folklórnych skupín, súborov, ale aj neformálnych skupín ľudí z celého Nitrianskeho samosprávneho kraja. Prezentovali nielen krásu tradičných krojov svojej obce alebo regiónu, ale povedali o nich aj veľa zaujímavostí. Popritom predviedli svoje spevácke a tanečné umenie. Účinkujúci vystupujúci v programe spoločne ozdobili pestrofarebnými stužkami Máj, ktorý bol ústredným prvkom tohto podujatia.

V rámci program vystúpila aj mužská spevácka skupina Lidovec zo Solčian. Návštevníci tohto podujatia mali okrem bohatého kultúrneho program aj možnosť zatancovať si. Do tanca im hrala hudobná skupina Profil a o zábavu nebula núdza. Veselá zábava trvala až do skorých ranných hodín.

Nitra_v_kroji 2.jpg
Ján Csillag

Charitatívny Majáles Nitra v kroji sa konal pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu a primátora Mesta Nitra Jozefa Dvonča.

Výťažok bol určený na dofinancovanie detského ihriska pre Útulok pre jednotlivcov s deťmi na Krčméryho ulici v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X