Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zime spolu park nitra 9.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
22. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Cez Mestský park na Sihoti jazdia autá a ohrozujú návštevníkov, mesto chce osadiť zábrany

Cez Mestský park na Sihoti v Nitre jazdia autá. Ľudia sa na nich vozia k reštaurácii, ktorá sa nachádza v zadnej časti parku. Rodičia s deťmi sa sťažujú a žiadajú mesto, aby konalo.

Prednosta radnice Igor Kršiak už avizoval, že tam chcú osadiť zábrany. Na problém poukázala na mestskom zastupiteľstve poslankyňa Petra Ajdariová (nezávislá), na ktorú sa obrátilo viacero rodičov, ktorí zažili v parku aj nebezpečné situácie. Poslali jej fotografie a videá. „Rodič, ktorý ide do parku s tým, že ide relaxovať a dá dieťaťu korčule, nech si šantí, tak nakoniec nerobí nič iné, len stráži dieťa, lebo nevie, z ktorej strany sa naň vyrúti auto. V jednom prípade sa vodič ešte aj ohradil, že prečo si rodič v parku nedáva pozor na dieťa,“ povedala Ajdariová.

Len dopravná obsluha

Dopravné značenie pritom umožňuje prejazd len pre dopravnú obsluhu, mnohí to však ignorujú. Pri zimnom štadióne hneď pred parkom je veľké parkovisko, z ktorého môžu návštevníci prevádzok v zadnej časti parku prejsť pešo, poukázala poslankyňa. „Keď to pešia zóna prežije, že zásobovanie je do 9.00, tak vzhľadom na prioritný účel využitia parku na oddych a nie dýchanie smogu a držanie si dieťaťa meter od seba, si myslím, že mesto by toto malo nejako zabezpečiť aj v parku,“ povedala Ajdariová.

Mechanické zábrany

Prednosta nitrianskej radnice Igor Kršiak reagoval, že mesto požiadalo krajský dopravný inšpektorát o povolenie osadenia mechanických zábran, zatiaľ plynie lehota na vyjadrenie. „Budeme sa snažiť presvedčiť inšpektorát, že mestský park je určený predovšetkým pre rodiny s deťmi, je tam voľný pohyb a získať na to súhlas. Myslím si, že pokiaľ zachováme režim zásobovania prevádzok, tak súhlas dostaneme. Ide o bezpečnosť detí,“ povedal.

Ak bude vyjadrenie dopravného inšpektorátu kladné, vie mesto podľa jeho slov zábrany osadiť do dvoch týždňov. V prípade negatívneho stanoviska bude radnica hľadať iné riešenia, Kršiak naznačil aj možnosť preklasifikovať cestu na chodník a cyklotrasu. Mestská polícia medzičasom začala v mestskom parku v zvýšenej miere hliadkovať, v pondelok tam zastavovala prechádzajúce autá.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X