Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
R1
ilustračné: NitraDeň.sk
22. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Cesty I. triedy v Nitrianskom kraji opravia za 1,8 mil. eur

Päť vybraných havarijných úsekov ciest I. triedy v Nitrianskom samosprávnom kraji v dĺžke okolo 26 kilometrov opravia stavebné firmy Cesty Nitra, a.s., Strabag s.r.o. a Eurovia SK, a.s. Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s.

BRATISLAVA 22. októbra – Oprava piatich vybraných havarijných úsekov ciest I. triedy v Nitrianskom samosprávnom kraji v dĺžke okolo 26 kilometrov (km) bude stáť spolu 1,76 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. vybrala za zhotoviteľov stavebných prác firmy Cesty Nitra, a.s., Strabag s.r.o. a Eurovia SK, a.s. cez rokovacie konanie bez zverejnenia. Predpokladaná cena prác rozdelených podľa počtu opravovaných úsekov ciest bola takmer 1,65 mil. eur bez dane. Vyplýva to z informácií vo Vestníku verejného obstarávania.

Na všetkých päť častí obstarávania prijali nitrianski regionálni cestári po tri ponuky. Spoločnosť Cesty Nitra opraví tri úseky cesty I/75 Tekovské Lužany – Hontianska Vrbica v dĺžke 12,4 km za 587,1 tis. eur, v Šali v dĺžke štyristo metrov za 156,54 tis. eur a Čaka – Hora v dĺžke 950 metrov za 85,55 tis. eur. Strabag obnoví cestu I/66 križovatka I/75 – Horné Semerovce v dĺžke dva km za 329,23 tis. eur a Eurovia SK cestu I/64 Preseľany – Jelšovce v dĺžke 10,2 km za 602,86 tis. eur bez dane.

Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. je od začiatku tohto roka nástupcom štyroch zlúčených rovnomenných firiem so sídlom v Leviciach, Komárne, Nových Zámkoch a Topoľčanoch. Jediným akcionárom Regionálnej správy a údržby ciest Nitra je Nitriansky samosprávny kraj. Zrušené firmy sa pôvodne v novembri 2005 transformovali z rozpočtových organizácií na akciové spoločnosti. Novovytvorená spoločnosť má základné imanie 170 tis. eur a päť stredísk v Nitre, Leviciach, Komárne, Nových Zámkoch a Topoľčanoch. Zabezpečuje prevádzku, zjazdnosť, opravy a údržbu ciest II. a III. triedy vrátane mostov vo vlastníctve Nitrianskeho kraja. Vykonáva tiež údržbu ciest I. triedy na základe požiadaviek Slovenskej správy ciest podľa mandátnej zmluvy.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X