Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
R1
ilustračné: NitraDeň.sk
22. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Cesty I. triedy v Nitrianskom kraji opravia za 1,8 mil. eur

Päť vybraných havarijných úsekov ciest I. triedy v Nitrianskom samosprávnom kraji v dĺžke okolo 26 kilometrov opravia stavebné firmy Cesty Nitra, a.s., Strabag s.r.o. a Eurovia SK, a.s. Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s.

BRATISLAVA 22. októbra – Oprava piatich vybraných havarijných úsekov ciest I. triedy v Nitrianskom samosprávnom kraji v dĺžke okolo 26 kilometrov (km) bude stáť spolu 1,76 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. vybrala za zhotoviteľov stavebných prác firmy Cesty Nitra, a.s., Strabag s.r.o. a Eurovia SK, a.s. cez rokovacie konanie bez zverejnenia. Predpokladaná cena prác rozdelených podľa počtu opravovaných úsekov ciest bola takmer 1,65 mil. eur bez dane. Vyplýva to z informácií vo Vestníku verejného obstarávania.

Na všetkých päť častí obstarávania prijali nitrianski regionálni cestári po tri ponuky. Spoločnosť Cesty Nitra opraví tri úseky cesty I/75 Tekovské Lužany – Hontianska Vrbica v dĺžke 12,4 km za 587,1 tis. eur, v Šali v dĺžke štyristo metrov za 156,54 tis. eur a Čaka – Hora v dĺžke 950 metrov za 85,55 tis. eur. Strabag obnoví cestu I/66 križovatka I/75 – Horné Semerovce v dĺžke dva km za 329,23 tis. eur a Eurovia SK cestu I/64 Preseľany – Jelšovce v dĺžke 10,2 km za 602,86 tis. eur bez dane.

Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. je od začiatku tohto roka nástupcom štyroch zlúčených rovnomenných firiem so sídlom v Leviciach, Komárne, Nových Zámkoch a Topoľčanoch. Jediným akcionárom Regionálnej správy a údržby ciest Nitra je Nitriansky samosprávny kraj. Zrušené firmy sa pôvodne v novembri 2005 transformovali z rozpočtových organizácií na akciové spoločnosti. Novovytvorená spoločnosť má základné imanie 170 tis. eur a päť stredísk v Nitre, Leviciach, Komárne, Nových Zámkoch a Topoľčanoch. Zabezpečuje prevádzku, zjazdnosť, opravy a údržbu ciest II. a III. triedy vrátane mostov vo vlastníctve Nitrianskeho kraja. Vykonáva tiež údržbu ciest I. triedy na základe požiadaviek Slovenskej správy ciest podľa mandátnej zmluvy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X